Avene Autobronzant Hydratant gelee satinee 100ml

 

Informacion për produktin

Produkti:Xhel hidratues
Veprimi:antioksidues, hidratues/ushqyes
Perdorimi:Aplikojeni në trup  ose në fytyrë
Tipi i lekures: e ndjeshme/intolerante
Mosha: femra, të rritur
Formulimi: xhel
Paketimi : Tubet  x 100 ml
Marka: Avene.

L2,160.00

Përshkrimi:

Vetë-rrezitës hidratues – Saten Jelly ofron një nxirje shkëlqyese, progresive, natyrale, madje edhe pa vija apo njolla . I përshtatshëm për lëkurën e ndjeshme të fytyrës dhe trupit, e lë lëkurën të butë dhe me aromë delikate. Formula e saj me një teksturë të artë, e lehtë dhe e shkrirë, hidraton lëkurën.

Përdorimi:

Aplikoni një shtresë të hollë dhe të barabartë në fytyrë dhe/ose trup të pastër dhe të thatë. Duke përdorur një  pambuk, përzieni në vijën e flokëve dhe vetullat.
Për një aplikim të barabartë në trup, përhapeni në duar dhe më pas lëmoni me të gjithë sipërfaqen e duarve, duke i alternuar ato.

Përberja:

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). PEG-4. COCO-CAPRYLATE. DIHYDROXYACETONE. HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER. ERYTHRULOSE. BENZOIC ACID. BLUE 1 (CI 42090). CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. CAPRYLYL GLYCOL. FRAGRANCE (PARFUM). GLYCERIN. HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL (HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL). ISOHEXADECANE. POLYSORBATE 60. RED 4 (CI 14700). SODIUM CHLORIDE. SODIUM SULFATE. SORBITAN ISOSTEARATE. TOCOPHEROL. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. WATER (AQUA). YELLOW 6 (CI 15985)

Produkte në ofertë