Vichy Normaderm Phytosolution Double Correction

Kategori:

L2,456.00

Perdorimi:

Hidratues i kujdesit ditor me korrigjim të dyfishtë, për lëkurën me akne, për të korrigjuar papërsosmëritë e lëkurës dhe për të rigjeneruar një lëkurë të shëndetshme.

Ky lëng i lehtë përthithet lehtësisht dhe synon papërsosmëritë duke përforcuar dhe hidratuar lëkurën deri në 24 orë.

Perfitimet:

 • Redukton pamjen e papërsosmërive të lëkurës.
 • Zhbllokon dhe shtrëngon poret.
 • Hidraton lëkurën deri në 24 orë.
 • Përmirëson funksionin e barrierës së lëkurës.
 • Mbron lëkurën nga ndotja.
 • Rrit shkëlqimin.

Tekstura:

Cilësi e lehtë, e lëngshme dhe jo komedogjene.

Përbëresit Aktiv:

 • 2% Acid Salicilik Eksfoliues.
 • 0,2% Acid hialuronik hidratues.
 • Rigjenerimi i fraksioneve probiotike.
 • Fikozakarid seborregulues.
 • Vitamina CG.
 • 60% Uji vullkanik Vichy.
E vëtetuar klinikisht:
 • – 62% shenja aknesh.
 • – 41% shpërthime.
 • – 36% pika të zeza.
 • +26% shkëlqim.
 • Hidratim 24 orë.

Studim klinik me 50 gra nga 18 deri në 45 vjeç, 50% me lëkurë të yndyrshme deri në akne, 50% me lëkurë të ndjeshme, gjatë 8 javësh.

Përdorimi:
Aplikojeni një herë në ditë në lëkurë të pastruar.
Përbërja:
AQUA / WATER – GLYCERIN – SALICYLIC ACID – ISONONYL ISONONANOATE – BUTYLENE GLYCOL – KAOLIN – ZINC SULFATE – BIFIDA FERMENT LYSATE – SODIUM HYDROXIDE – SODIUM POLYACRYLATE – SODIUM HYALURONATE – SODIUM BENZOATE – PHENOXYETHANOL – ASCORBYL GLUCOSIDE – CAPRYLYL GLYCOL – HYDROLYZED ALGIN – TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE – GUM BIOSAKARIDE-1 – ACRILATE/C10-30 ALKIL AKRILAT KROSSPOLIME – PARFUM / PARFAM

Produkte në ofertë