Përkujdesje qetësuese dhe hidratuese pas diellit,i përshtatshëm për lëkura të ndjeshme,për fytyrën dhe trupin-Vichy Ideal Soleil SOS Balm After-Sun

Informacion për produktin

Produkti: Balsam after-sun
Veprimi:qetësues , hidratuese
Perdorimi:Aplikojeni në lëkure pas ekspozimit ne diell
Tipi i lekures:e ndjeshme/intolerante, për çdo lëkurë
Mosha:femra, meshkuj, mosha +10
Formulimi:balm
Paketimi:100 ml
Marka:Vichy

L1,768.00

Vichy Ideal Soleil After-Sun Double Usage Care Oil është një kujdes SOS për lëkurën që ka pësuar djegie nga dielli pas ekspozimit intensiv të diellit. Ndjenja e nxehtësisë dhe dhimbja zvogëlohen menjëherë dhe lëkura rikuperohet gradualisht nga dëmtimet e ekspozimit të tepërt diellor. Ky balsam ndihmon në zbutjen e lëkurës dhe e hidraton atë për 8 orë rresht.

Karakteristikat

  • Tekstura: balsam;
  • Çështjet e lëkurës: djegie nga dielli;
  • Koha e aplikimit: mëngjes dhe mbrëmje;
  • Mosha: 10 ;
  • Lloji i lëkurës: të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë edhe ato të ndjeshme;
  • Përfitimet kryesore: qetëson lëkurën, zvogëlon dhimbjen;
  • Formuluar pa: parabene.

Përbërësit kryesorë

  • Ekstrakti i shelgut ndihmon në reduktimin e inflamacionit dhe zbutjen e lëkurës;
  • Uji Mineralizues Vichy ndihmon në rimbushjen e lëkurës.

Si të përdorni

Aplikoni Vichy Ideal Soleil After-Sun Double Usage Care Oil në lëkurën e pastruar me një masazh të lehtë për përthithje më të mirë, nëse është e mundur.

Përbërësit

AQUA – GLICERINA – ALKOOL DENAT. – PROPYLENE GLYCOL – ISONONYL ISONONANOATE – BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER – HYDROGENATED POLYISOBUTENE – AMMONIUM POLY -ACRYLDIMETHYLTAURAMIDE – CARBOMER – CETYL ALCOHOL – CI 77891 – DISODIUM EDTA – EPILOBIUM ANGUSTIFOLIUM EXTRACT ETHYLHEXYLGLYCERIN – GLYCERYL STEARATE – GLYCINE SOJA OIL – PALMITIC ACID – PEG-100 STEARATE – STEARIK – ACIDI – TOKOFEROL – TRIETANOLAMIN – PARFUM

Care to Beauty përditëson periodikisht listat e përbërësve të produktit. Megjithatë, lista e përbërësve mund të ndryshohet nga markat pa asnjë paralajmërim, prandaj ju lutemi lexoni listën e përbërësve në paketimin e produktit tuaj përpara përdorimit.

Produkte në ofertë

Përkujdesje qetësuese dhe hidratuese pas diellit,i përshtatshëm për lëkura të ndjeshme,për fytyrën dhe trupin-Vichy Ideal Soleil SOS Balm After-Sun