Vichy Dermablend 3D Oil-Free

Informacion per produktin

Produkti: Fondotintë jovajore për lëkurë të yndyrshme me tendencë akneike
Veprimi: mbulues
Përdorimi: Aplikojeni ne fytyre
Nuanca: Nr. 20 (Vanilla), Nr. 30 (Beige), NR.15 (opal), NR.25 (nude), NR.35 (sand), NR.45 (gold)
Marka: Vichy
Formulimi: krem
Tipi i lëkurës: e yndyrshme/akneike
Specifik për: fytyra
I përshtatshëm për: femra
Spf: mesatar SPF 20-25
Paketimi: 30 ml

L2,960.00

Pershkrimi:

Krem me mbulim të lartë, me qëndrueshmëri të gjatë, i përshtatshëm për shqetësime të vogla deri të moderuara të lëkurës, duke përfshirë aknet dhe njollat, rrathët e errët, rosacea, vitiligo, tatuazhet dhe plagët. Dermablend Corrective 3D Fluid Foundation është formuluar me përqendrim 25% të pigmentit për një përfundim të përsosur dhe siguron deri në 16 orë konsum, mbulim të barabartë dhe hidratim 24-orësh. I përshtatshëm për të gjitha moshat dhe të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë lëkurën e ndjeshme.

Përbërësit kryesorë dermatologjikë:

 • Pigmente minerale
 • Uji mineral Vichy

Përfitimet kryesore:

 • Hije 25 Nudo
 • Mbulim i ndertueshem
 • Përfundim afatgjatë deri në 16 orë
 • Shqetësimet e lëkurës janë të fshehura dhe çehrja duket më e njëtrajtshme
 • Ndjenjë komode në lëkurë
 • Struktura e lehtë e lëngshme përzihet lehtësisht në lëkurë
 • Hidratim 24-orësh
 • Mbrojtje nga dielli SPF 35, duke përjashtuar nuancat 65 dhe 75, të cilat janë SPF 25.
 • Jo komedogjen, pa parabenë dhe hipoallergjik

 

Produkte në ofertë

Vichy Dermablend 3D Oil-Free