Vichy Dercos Energising Shampoo Promo Pack

Informacion për produktin

Produkti: Shampo kundër rënies së flokëve
Veprimi: forcues, pastrues
Perdorimi: Aplikojeni në flokë dhe në skalp të lagur dhe masazhoni butësisht për të shkumëzuar.
Marka: Vichy
Formulimi: shampo
Lloji flokut: të dobët
I përshtatshëm për: femra, meshkuj, të rritur
Specifik për: flokët
Paketimi: 400 ml
Kategori:

L2,400.00

Përshkrimi:

Shampo stimuluese Vichy Dercos është një shampo energjike që përforcon dhe mbron flokët dhe lëkurën e kokës, duke e veshur flokët të rifitojnë densitetin, forcën dhe vitalitetin e tyre. Me Aminexil dhe vitaminë B6, është në gjendje jo vetëm të komunikimit të mendimit, por edhe të përforcojë ankorimin e mendimit. Dhe, me Niacinamide dhe Panthenol, është në gjendje të hidratojë dhe qetësojë lëkurën dhe lëkurën e kokës, jo vetëm duke kontrolluar, por edhe duke i bërë flokët më të butë, më elastik dhe më të lehtë për t’u krehur. Një gjë e pabarabartë, të përdoret për përdorim të shpeshtë, në thelb është në gjendje të forcojë flokun, duke u bërë më rezistente ndaj thyerjes dhe të njëjtit ushqejë ato nga rrënja në majë. Unë për përdorim të shpeshtë, është një zgjedhje e shkëlqyer për t’u plotësuar nga trajtimet e borxhit të keq dhe për t’u ndjerë të ndjehen të mirë.

Karakteristikat:

  • Tekstura: xhel-krem;
  • Çështjet e flokëve: rënia e flokëve, rrallimi i flokëve;
  • Koha e aplikimit: gjatë banjës ose dushit, aq shpesh sa është e nevojshme;
  • Mosha: 20+;
  • Lloji i flokëve: të gjitha llojet e flokëve;
  • Përfitimet kryesore: përforcon dhe mbron si flokët ashtu edhe lëkurën e kokës, gjë që redukton rënien e flokëve, i lë flokët të ndjehen të ushqyer dhe të rigjallëruar, është i përshtatshëm për skalpe të ndjeshme, është i përshtatshëm për përdorim të shpeshtë;
  • Formuluar pa: parabene, silikone.

Përbërësit kryesorë:

Aminexil përforcon ankorimin e flokëve. Ai rrit kohezionin e flokëve me lëkurën e kokës jo vetëm duke parandaluar rënien e flokëve, por edhe duke zgjatur jetëgjatësinë e tyre;

Panthenoli, një pararendës i vitaminës B5, i bën flokët tuaj më të butë, më elastik dhe gjithashtu më të lehtë për t’u krehur;

Niacinamide dhe Uji Mineralizues Vichy ndihmojnë në hidratimin dhe zbutjen, duke ribalancuar skalpin e kokës. Ato rrisin mbrojtjen natyrore dhe ndihmojnë në mbrojtjen kundër agresioneve të jashtme;

Vitamina B6 përmirëson zhvillimin e flokëve.

Përdorimi:

Aplikoni shampon stimulues Vichy Dercos Energizing Stimulating në flokë dhe skalp të lagur dhe masazhoni butësisht për të shkumëzuar. Lëreni për dy deri në tre minuta për ta lënë të veprojë. Më pas shpëlajeni tërësisht. Është i përshtatshëm për përdorim të shpeshtë.

Përbërësit:

Aqua/ujë, sulfat laureth natriumi, acid citrik, cocoamphoacetate natriumi, heksilen glikol, hidroksid amoniumi, distarat glikol, karbomer, koko-betaine, oksid diaminopyrimidine, alkool izopropil, niacinamide, panthenol, PEC-55 propilen glycoloate, oxid poluater, poluater-10-gyqutium, poluaterin-1, poluaterin, PECTHENOLE-POLEATE-1 , PROPILENE GLIKOL, PIRIDOXINE HCL, ACIDI SALICILIK, ACETAT SODIUM, BENZOAT SODIUM, KLORID SODIUM, HIDROXID SODIUM, PARFUM/AROMË (F.I.L. C2042).

Produkte në ofertë