Vichy Dercos Anti-Dandruff DS Shampoo Normal/Oily Hair

Informacion për produktin

Produkti: Shampo kundër zbokthit për flokë normalë dhe të yndyrshëm
Veprimi: pastrues
Përdorimi: Aplikoni teksturën në flokë dhe skalp të lagur
Marka: Vichy
Formulimi: shampo
Lloji flokut: normalë, të yndyrshëm
I përshtatshëm për: femra, meshkuj, të rritur
Specifik për: flokët, skalpi
Paketimi: 200 ml
Kategori:

L1,640.00

Përshkrimi:

Një shampo për flokë normalë deri të yndyrshëm që trajton zbokthin në thelb.

 • Një shampo për flokë normalë deri të yndyrshëm që trajton zbokthin në thelb.
 • Eliminohet 100% zbokthi i dukshëm.
 • 6 javë kundër rikthimit.
 • Pas 4 javësh, mikrobioma ribalancohet.
 • Qetëson lëkurën e kokës për të ndihmuar në lehtësimin e kruajtjes dhe shqetësimeve.

Përfitimet:

 • Trajton zbokthin në thelb.
 • Eliminohet 100% zbokthi i dukshëm.
 • Eliminon zbokthin dhe parandalon rikthimin për 6 javë.
 • Pas 4 javësh, mikrobioma ribalancohet.
 • Qetëson lëkurën e kokës për të ndihmuar në lehtësimin e kruajtjes dhe shqetësimeve.

Tekstura:

 • Teksturë kremoze portokalli e përqendruar në disulfid selen.
 • 95% e pacientëve e shohin teksturën të këndshme.
 • 88% e pacientëve e shohin parfumin të këndshëm.
Përbëresit Aktiv:
Formula e ribalancimit te mikrobiomes
Sinergji e fuqishme e aktiveve dermatologjike:
 • 1% Selenium Disulfide për trajtimin e zbokthit dhe dermatitit seborrheik.
 • 1% Acid Salicilik për të hequr thekon në lëkurën e kokës.
E vërtetuar klinikisht:
Efikasiteti i provuar klinikisht:
 • 6 studime klinike.
 • 3 studime vëzhguese.
 • 2600+ pacientë të testuar.
Përdorimi:
Aplikoni teksturën në flokë dhe skalp të lagur. Lëreni të veprojë për 2 minuta, masazhojeni më pas shpëlajeni.
Portokolli i rekomanduar nga dermatologet:
1. Faza e trajtimit:
Për trajtimin e krizës: përdorni shampo 3 herë në javë për 4 javë.
2. Faza e mirëbajtjes:
Për të parandaluar rikthimin: përdorni shampo një herë në javë.
Përbërja:

AQUA / UJI – SODIUM LAURETH SULFATE – DISTEARAT GLIKOL – KOKO-BETAIN – GLICERINE – DIMETIKON – KARBOMER – CI 19140 / E VERDHA 5 – ACIDI CITRIK – MENTOL – 2-OLEAMIDOCETADE-2-0-1, ACIDI SALICILIK – SULFIDI I SELENIUT – BENZOAT NATRIMI – KLORIDI I SODIUMIT – HIDROKSIDI I SODIUMIT – ACETATI TOKOPHERIL – PARFUM / PARFRANCE

Produkte në ofertë