Vichy Capital Soleil Velvety Cream SPF 50+

Informacion për produktin

Produkti: Krem mbrojtës ndaj diellit për lëkurë normale në të thatë
Veprimi: mbrojtës
Përdorimi: Aplikojeni ne fytyrë
Marka: Vichy
Formulimi: krem
Tipi i lëkurës: e thatë/atopike, normale/mikse
I përshtatshëm për: femra, meshkuj, të rritur
Spf: shumë i lartë SPF 50-50
Specifik për: fytyra
Paketimi: 50 ml

L2,320.00

Përshkrimi:

BB Tinted Dry Touch Face Fluid SPF 50+ është ideal për një mbrojtje të fortë nga dielli që zbulon nxirjen e përsosur, me një strukturë të lehtë dhe kundër shkëlqimit që filtron rrezet UVA dhe UVB në mënyrë efikase. Formula rrit dhe ndriçon ngjyrën e lëkurës. Është gjithashtu i pasur me Ujë Termal Vichy, duke ofruar kështu veti qetësuese dhe tonifikuese.
Gratë me lëkurë të kombinuar në të yndyrshme, në kërkim të një produkti të lyer për kujdesin ndaj diellit për fytyrën që përmirëson menjëherë bukurinë e lëkurës. I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme.
Efikasiteti:
6 veprime në një:
1. Mbrojtje ideale UVA-UVB përmes një sistemi filtrimi efikas dhe efektiv.
2. Një përforcues i shkëlqimit falë filtrit të gjatë UVA.
3. Ngrohje e menjëhershme e çehrës me një nuancë universale BB.
4. Lëkurë e njëtrajtshme dhe rrezatuese nëpërmjet veprimit të pigmenteve me mbulim të lartë.
5. Një efekt matifikimi i menjëhershëm i lëkurës-bukurisë falë silicës.
6. Një efekt absorbues dhe përfundim i thatë, pluhur falë niseshtës së misrit.
Menjëherë: Falë teksturave unifikuese BB për një nxirje natyrale dhe shtëpiake.
Ditë pas dite: Falë një sistemi të përforcuar mbrojtjeje UV, deri në rrezet UVA të gjata, për një cilësi të bukur të lëkurës dhe një nxirje me shkëlqim.
Përdorimi:

Aplikoni lëngun e lyer të fytyrës me prekje të thatë pak përpara ekspozimit.

Aplikojeni përsëri shpesh dhe me bollëk për të ruajtur mbrojtjen, veçanërisht pas notit, djersitjes ose fshirjes me peshqir.

Siguria:

PA PARABEN. Formula hipoalergjike e testuar në lëkurë të ndjeshme nën kontroll dermatologjik.

I pasuruar me Ujë Termal Spa Vichy: qetësues, forcues dhe rigjenerues.

Përbërja:

AQUA / WATER – CI 77891 / TITANIUM DIOXIDE – HOMOSALATE – ETHYLHEXYL SALICYLATE – DIMETHICONE – ETHYLHEXYL TRIAZONE – C12-15 ALKYL BENZOATE – BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE – DROMETRIZOLE TRISILOXANE – BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE – ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE – OCTOCRYLENE – GLYCERIN – SILICA – PENTYLENE GLYCOL – STYRENE/ACRYLATES COPOLYMER – CI 77491, CI 77492, CI 77499 / IRON OXIDES – STEARYL ALCOHOL – POTASSIUM CETYL PHOSPHATE – PARFUM / FRAGRANCE – CAPRYLYL METHICONE – ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER – ALUMINUM HYDROXIDE – CAPRYLYL GLYCOL – CINNAMOMUM CASSIA BARK Ekstrakt – Disodium EDTA – Inulin Lauryl Carbamate – PEG -8 Laurate – Phenoxyethanol – Ekstrakt rrënjësor poterium oficer – acidi stearik – acidi terefaliliden dicamphor acid sulfonik – dioksid titani [nano] / dioksid titan – tocopherol – triethanolamine – xanthan dioksid oficer oficer / dioksid xit. EKSTRAKT I RRENJEVE GJINXHELER.

Produkte në ofertë

Vichy Capital Soleil Velvety Cream SPF 50+