Vichy Capital Soleil Solar Eco-Designed Milk SPF 50+

Informacion për produktin

Produkti: Qumësht hidratues mbrojtës ndaj diellit me faktor 50 për lëkurë të ndjeshme.
Veprimi: Hidratues/ushqyes, mbrojtës
Perdorimi: Aplikojeni në fytyrë dhe trup përpara ekspozimit në diell.
Tipi i lekures: për çdo lëkurë
Mosha: të rritur
Niveli i mbrojtjes: shumë i lartë SPF 50-50
Formulimi: Krem
Paketimi : 200 ml
Marka:Vichy

Original price was: L3,300.00.Current price is: L2,640.00.

Përshkrimi:

Vichy Capital Soleil Solar Solar Protective Milk SPF50+ është kremi i parë kundër diellit nga Vichy që përfshin dizajn miqësor ndaj mjedisit si në formulë ashtu edhe në paketim. Ky qumësht mbrojtës ofron mbrojtje të lartë UV me SPF50+, për shkak të mbrojtjes me spektër të gjerë të ofruar nga Mexoryl XL. Acidi hialuronik dhe uji mineralizues Vichy, që të dyja kontribuojnë në veti të vlefshme hidratuese, plotësojnë formulën. Si rezultat, ky krem ​​kundër diellit ndihmon lëkurën të ruajë hidratimin deri në 24 orë. Hipoalergjik dhe i tekstizuar dermatologjikisht, ky qumësht mbrojtës është i përshtatshëm edhe për llojet e ndjeshme të lëkurës. Ashtu si produktet e tjera në gamën e kujdesit ndaj diellit Vichy, ai kombinon më të mirën e kujdesit farmaceutik të lëkurës me një teksturë të lezetshme që përthithet lehtësisht, ndihet e lehtë në lëkurë dhe duket praktikisht e padukshme.

Sa i përket dizajnit eko në lojë në këtë produkt, Vichy e ka testuar këtë formulë në një mostër përfaqësuese të organizmave ujorë për t’u siguruar që filtrat nuk janë toksikë. Për më tepër, formula bazë, duke përjashtuar filtrat e diellit, është 94% e biodegradueshme dhe nuk përmban asnjë mikroplastikë. E fundit, por jo më pak e rëndësishme, është paketimi. Ky qumësht mbrojtës vjen në një tub kartoni të projektuar eko, i cili përmban 45% më pak plastikë se tubat e ngjashëm në treg. Nga formula te paketimi, ky është kremi ideal i diellit për ata që duan të shijojnë dhe respektojnë plazhin – të gjitha në të njëjtën kohë.

Karakteristikat:

  • Tekstura: locion;
  • Çështjet e lëkurës: ekspozimi në diell, ndjeshmëria, thatësia, dehidratimi;
  • Koha e aplikimit: para ekspozimit në diell;
  • Mosha: 3+;
  • Lloji i lëkurës: të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë edhe ato të ndjeshme;
  • Përfitimet kryesore: mbron nga rrezatimi diellor, hidraton lëkurën, formulë e lehtë nuk lë shenja të bardha, rezistente ndaj ujit, hipoallergjike, e testuar dermatologjikisht, tubi kartoni i projektuar eko përdor më pak plastikë sesa opsionet e ngjashme të paketimit.

Përbërësit kryesorë:

  • Mexoryl XL është një krem ​​i fuqishëm kundër diellit që mbron nga një spektër i gjerë rrezatimi;
  • Acidi hialuronik redukton humbjen transepidermale të ujit dhe promovon hidratimin e lëkurës, duke minimizuar pamjen e linjave të holla dhe rrudhave. Kjo formulë përmban acidin hialuronik të prodhuar nëpërmjet fermentimit të grurit;
  • Uji mineralizues Vichy, i cili buron në rrëzë të vullkaneve në Auvergne, forcon mbrojtjen natyrore të lëkurës. Ky ujë unik është i pasur me 15 minerale thelbësore, të cilat i japin atij vetitë unike.

Përdorimi:

Aplikoni Qumështin Mbrojtës të Vichy Capital Soleil Solar Eco-Designed SPF50+ në fytyrë dhe trup përpara ekspozimit në diell. Aplikojeni përsëri pas çdo dy orë, ose pas notit, djersitjes ose fshirjes me peshqir. I përshtatshëm si për fytyrën ashtu edhe për trupin.

Përbërësit:

AQUA/WATER – GLYCERIN – BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOLMETHOXYPHENYLTRIAZINE – ISOPROPYLPALMITATE – ETHYLHEXYLSALICYLATE – PENTYLENEGLYCOL – BUTYLMETHOXYDIBENZOYLMETHANE – ALCOHOLDENAT – ETHYLHEXYLTRIAZONE – ZEAMAYSSTARCH/CORNSTARCH – POTASSIUMCETYLPHOSPHATE – DIISOPROPYLSEBACATE – ORYZASATIVACERA/RICEBRANWAX – STEARICACID – PALMITICACID – PEG-100STEARATE – GLYCERYLSTEARATE – TRIETHANOLAMINE – CAPRYLYLGLYCOL – ACRYLATES/ C10-30 ALKILACRILATEKOSPOLIMERI – DROMETRIZOLETRISILOXAN – TRISODIUMETHILENEDIAMINEDISUKCINATE – TOCOPHEROL – KSANTHANGUM – BUTYROSPERMUMPARKIBUTER/SHEABUTTER – MYRISTICUM PARACIDIACIDE.

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.