Vichy Aminexil Clinical 5 Anti-Hair Loss Woman

Informacion per produktin

Produkti:Trajtim kundër rënies së flokëve për femra
Perberesit:Aminexil, arginina,octeine, uji Mineralizues Vichy , SP94
Veprimi: forcues, ristrukturues
Përdorimi: Aplikoni direkt në lëkurën e pastër të kokës me flokë të lagur ose të thatë
Tipi i flokeve: të dobët
Formulimi:ampulë
Paketimi : 21 ampula
Marka: Vichy

L7,440.00

Pershkrimi:

Vichy Dercos Aminexil Clinical 5 Ampula kundër rënies së flokëve për gratë është një kujdes intensiv kundër rënies së flokëve që vepron në pesë fronte të ndryshme. Me një formulë të re, këto ampula jo vetëm që stimulojnë folikulat e flokëve dhe ndihmojnë në normalizimin e ciklit të rritjes së flokëve, por gjithashtu përforcojnë flokët dhe lëkurën e kokës. Aminexil përforcon ankorimin e flokëve. Arginina dhe kafeina stimulojnë mikroqarkullimin e gjakut. Octeine ​​dhe Uji Mineralizues Vichy hidratojnë dhe qetësojnë, duke ribalancuar skalpin e kokës. Dhe SP94 ushqen flokët nga rrënja në majë duke ndërtuar fibrat e flokëve. Në thelb, patenta e re Aminexil 5 siguron që ekuilibri i kokës të rivendoset dhe flokët të trajtohen nga rrënja në majë. Brenda tre javësh skalpi është më i fortë dhe fibrat e flokëve rifitojnë vitalitetin dhe forcën dhe brenda gjashtë javësh rënia e flokëve reduktohet dukshëm. Në përgjithësi, ai forcon flokët dhe lëkurën e kokës, duke minimizuar humbjen e flokëve dhe duke i kthyer flokëve energjinë dhe vitalitetin e tyre.

Karakteristikat:

 • Tekstura: e lëngshme;
 • Çështjet e flokëve: rënie progresive e flokëve, rrallim i flokëve;
 • Koha e aplikimit: një herë në ditë (trajtim intensiv), tri herë në javë (mirëmbajtje);
 • Mosha: 20+;
 • Lloji i flokëve: të gjitha llojet e flokëve;
 • Përfitimet kryesore: përmirëson mikroqarkullimin në lëkurën e kokës, stimulon folikulat e flokëve dhe ndihmon në normalizimin e ciklit të rritjes së flokëve, përforcon flokët dhe skalpin e kokës dhe minimizon humbjen e flokëve, është i përshtatshëm për skalpin e ndjeshëm;
 • Formuluar pa: parabene, silikone, sulfate

Përbërësit kryesorë:

 • Aminexil përforcon ankorimin e flokëve. Ai rrit kohezionin e flokëve me lëkurën e kokës jo vetëm duke parandaluar rënien e flokëve, por edhe duke zgjatur jetëgjatësinë e tyre;
 • Arginina dhe kafeina stimulojnë mikroqarkullimin e gjakut. Të dyja ndihmojnë në sjelljen e lëndëve ushqyese thelbësore për llambën e flokëve dhe përmirësojnë rritjen e flokëve;
 • Octeine ​​dhe Uji Mineralizues Vichy hidratojnë dhe qetësojnë, duke ribalancuar skalpin e kokës. Ato rrisin mbrojtjen e saj natyrore dhe ndihmojnë në mbrojtjen kundër agresioneve të jashtme;
 • SP94 ushqen flokët nga rrënja në majë, duke ndërtuar fibrat e flokëve.

Përdorimi:

Aplikoni Vichy Dercos Aminexil Clinical 5 ampula kundër rënies së flokëve për gratë direkt në lëkurën e kokës të pastër me flokë të lagur ose të thatë. Aplikojeni fije pas fije, duke masazhuar lëkurën e kokës me aplikues në një lëvizje zig-zag. Mos e shpëlani. Për një trajtim intensiv aplikoni një ampulë në ditë për gjashtë javë. Për mirëmbajtje aplikoni tre ampula në javë. Në rast kontakti me sy, shpëlajeni menjëherë me ujë. Mos e përdorni në skalpin e irrituar.

Përbërësit:

Aqua/ujë, denat alkooli, oksid diaminopyrimidine, akrilate/beheneth-25 kopolimer metakrilate, aminometil propanol, argininë, bht, kafeinë, acid laktik, niacinamide, vaji i hidrogjenit të hidrogjenit, piroctone, piridoksine, glukozide të niacinamidit, PEG-40 CITRAT NATRIUM, TOKOFEROL, PARFUM/AROMË.

Produkte në ofertë

Vichy Aminexil Clinical 5 Anti-Hair Loss Woman