Trajtim specifik për lëkurë të yndyrshme me imperfeksione dhe tendencë akneike-Vichy Mascne Protocol

Informacion për produktin

Produkti:Xhel pastrues
Veprimi:anti-bakterial, anti-inflamator, hidratues/ushqyes, pastrues
Përdorimi:Aplikohet ne mëngjes dhe në darkë
Tipi i lëkurës: e yndyrshme/akneike
Mosha:të rritur
Formulimi: krem, xhel
Paketimi :50 ml
Marka:Vichy
Kategori:

L3,070.00

Përshkrimi:

Xheli pastrues i thellë i Normaderm PhytoAction Daily largon papastërtitë, vajin e tepërt dhe papastërtitë pas larjes së parë. Me përbërës të përzgjedhur me kujdes duke përfshirë acid salicilik, minerale zinku dhe bakri dhe uji vullkanik Vichy, kjo formulë e testuar nga dermatologu redukton njollat ​​e akneve, poret e bllokuara dhe pikat e zeza. E lë lëkurën dukshëm të pastruar dhe përmirëson tonin dhe strukturën e lëkurës me kalimin e kohës. I përshtatshëm për aknet e të rriturve.
  • Pastron njollat ​​aktuale të akneve dhe ndihmon në parandalimin e formimit të të rejave.
  • Ndihmon në përmirësimin e dukshëm të tonit dhe strukturës së lëkurës me kalimin e kohës.
  • Largon dukshëm papastërtitë, vajin e tepërt dhe papastërtitë.
  • Pastron butësisht dhe në mënyrë efektive lëkurën pa e tharë shumë.
  • Xhel i tejdukshëm shkumon shpejt në një shkumë të freskët që shpëlahet lehtësisht. E lë lëkurën të ndjehet e butë dhe e pastruar dukshëm. Formulë e testuar ndaj alergjive me aromë të lehtë.

Përdorimi:

  • Përdoreni dy herë në ditë, në mëngjes dhe në mbrëmje.
  • Fytyrën e lagur, më pas aplikoni një deri në dy pompa dhe masazhoni në fytyrë duke shmangur zonën e syve. Shpëlajeni mirë.
  • Në rast kontakti me sytë, shpëlajini ato menjëherë dhe tërësisht. Në rast shqetësimi, reduktoni shpeshtësinë e përdorimit në një herë në ditë.
Rezultatet klinike:
Pas larjes së parë: Shkëlqimi i tepërt duket i zvogëluar
Pas 1 jave: Lëkura duket më e pastër
Pas 4 javësh: Zvogëlohen dukshëm njollat ​​e akneve, poret dhe pikat e zeza
Test klinik në 42 subjekte me lëkurë të yndyrshme dhe të prirur për akne, duke përfshirë lëkurën e ndjeshme. Aplikoni dy herë në ditë.

Përbërësit:

Ujë/Ujë, Glicerinë, Acid Salicilik, Izononil Isononanoat, Butilen Glikoli, Kaolinë, Sulfat Zinku, Bifda Ferment Lisate, Hidroksid Natriumi, Poliakrilat Natriumi, Hialuronat Natriumi, Benzoat Natriumi, Fenoksietanol, Dioksietanol, Dilkosidelizil, Gjonoksidolil, Askorlithinil, Dioksietanol, Gjurmik, Askorlithinil, Askorlithinil, Gjurmik, Askorlietil, Glicen, Dilcosidolil, Glicen, Glicen, Diskutil, Glicen, Diskutil, Glicen, Elektrik, Aqua/Ujë. , Biosaccharide Gum-1, Acrylates/C10-30 Alkil akrilate Crosspolymer, Parfum/Aromë.

Produkte në ofertë

Trajtim specifik për lëkurë të yndyrshme me imperfeksione dhe tendencë akneike-Vichy Mascne Protocol