Qumësht me faktor të lartë mbrojtës për trupin dhe fytyrën-Nuxe Sun Spray solaire visage et corps SPF 50

Veprimi mbrojtës
Marka Nuxe
Formulimi qumësht
Masa 150 ml
Tipi i Lëkurës për çdo lëkurë
Spf shumë i lartë SPF 50-50
I përshtatshëm për femra, meshkuj, të rritur
Specifik për fytyra, trupi

L4,000.00

Përshkrimi:

Ky spraj dielli SPF50 ju ndihmon të mbroni fytyrën dhe trupin tuaj nga rrezet e diellit dhe foto-plakja e parakohshme e lëkurës, për të parandaluar shfaqjen e njollave të errëta.

Rezistent ndaj ujit dhe djersës, formula e tij është ideale për aktivitetet tuaja sportive.

Spërkateni sa hap e mbyll sytë strukturën e saj të lëngshme e cila shkrihet me ndjeshmëri në lëkurën tuaj pa lënë një shtresë të bardhë.

Aroma e saj e arratisjes me notat e portokallit të ëmbël, tiares dhe vaniljes është një ftesë e papërmbajtshme për të shijuar verën.

Aplikimi:

Spërkateni produktin në duar përpara se ta aplikoni në fytyrë, duke shmangur zonën e syve.

Në trup, mund ta spërkatni direkt përpara se ta përhapni me kujdes. Riaplikoni shpesh, veçanërisht pas notit ose fshirjes me peshqir.

Nëse nuk aplikoni mjaftueshëm produktin, niveli i mbrojtjes nga dielli do të ulet ndjeshëm.

Masat paraprake: Abuzimi me diellin është i rrezikshëm. Një produkt mbrojtës nga dielli nuk ju ofron mbrojtje 100%. Shmangni diellin në mes të ditës.

Lista e përbërësve

INGREDIENTS : AQUA/WATER, DIBUTYL ADIPATE, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, C12-15 ALKYL BENZOATE, ETHYLHEXYL TRIAZONE, ACRYLATES/C12-22 ALKYL METHACRYLATE COPOLYMER, ISOPROPYL LAUROYL SARCOSINATE, GLYCERIN, DIISOPROPYL SEBACATE, PHENYL TRIMETHICONE, Lauryl glukozid, parfum/aromë, poliglyceryl-2 dipolididroksystearate, dimethicone, alkool benzil, glicinë capryloyl, arginine, tokoferol, acid citrik, acetate të akrilave, acetate tokoferike, acetate të acidit, acoperl, acetlat e acidit, citrit të acidit. VAJ I FARËS CHINENSIS (JOJOBA), DIMETHICONOL, DISODIUM LAURYL SULFOSUCCINATE, HELIANTHUS ANNUUS (LULEDIELLI) VAJ I FARËVE, EKSTRAKT EICHHORNIA CRASSIPES, ETHYL FERULATE, SOLATEXTRONIUMYROSMARINUS OFFICINALIS (ROZMARINE) EKSTRAKT GJETHE, EKSTRAKT I LULEVE FAGRAEA BERTEROANA, LIMONEN, LINALOOL, CITRONELLOL, GERANIOL.

Produkte në ofertë

Qumësht me faktor të lartë mbrojtës për trupin dhe fytyrën-Nuxe Sun Spray solaire visage et corps SPF 50