Pic Aquabloc Round Waterproof Plasters

Marka PIC
Formulimi plaster
Veprimi antibacterial, protecting
I përshtatshëm për kids, adults

L270.00

Përshkrimi

Mbështjellës i papërshkueshëm pas operacionit në ujë dhe bakteret me një jastëk të veçantë me diglukonat antibakterial.

Ankerplasty kundër ujit përmban të tretat antibakteriale me Chlorhexidine Digluconate, një substancë antibakteriale me rreze të lartë veprimi që lejon kontrollin e mikro mjedisit të jastëkut duke siguruar kështu mbrojtjen e plagës nga rreziku i infeksionit.

Një suva e hollë transparente e papërshkueshme nga uji me një jastëk antibakterial klorheksidine.

ÇFARË BËN PËR TY?

Ajo mbron plagën nga rreziku i infeksionit, falë mbrojtjes me spektër të gjerë të ofruar nga klorheksidina dhe ju siguron një pengesë mbrojtëse dhe afatgjatë kundër ujit dhe baktereve.

ÇFARË E BËN UNIKE?

Është aq i hollë dhe transparent sa mund ta mbani për ditë të tëra. Mbështjellësi i tij mban rrjedhjen e gjakut larg nga sipërfaqja.

NË ÇFARË FORMATE MUND TA GJENI?

Ka shumë madhësi dhe formate të ndryshme, kështu që ju mund të zgjidhni suva që është e përshtatshme për lëkurën tuaj.

Produkte në ofertë

Pic Aquabloc Round Waterproof Plasters