Mustela Shampoing Mousse Stelatopia

Veprimi hidratues/ushqyes, mbrojtës, pastrues
Marka Mustela
Formulimi shkumë
Masa 150 ml
Mosha 0-6 muajsh, 18-36 muajsh, 6-18 muajsh, mbi 3 vjeç
Tipi i lëkurës e ndjeshme/intolerante, e thatë/atopike
Specifik për flokët, trupi
I përshtatshëm për bebe, fëmijë

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.

Përshkrimi:

Shkumë pastruese & hidratuese për larjen e përditshme të trupit dhe kokës që nga dita e parë e jetës. Për lëkurë të thatë dhe atopike. 150 ml

Vetitë:

 • I përshtatshëm për njerëzit me simptoma atopike në lëkurën e kokës
 • I pershtatshem per te rritur dhe femije nga 1 dite e jetes, perfshire foshnjat e lindura para kohe jashte njesise neonatale
 • Pastron butësisht dhe qetëson lëkurën e kokës
 • Redukton menjëherë shqetësimin dhe skuqjen
 • Ndihmon në rindërtimin e filmit hidrolipid
 • Ajo ruan ekuilibrin e lëkurës falë pH-së së saj fiziologjike
 • Nuk i pickon sytë
 • Pa erë
 • Formula e BIODEGRADUESHME
 • 99% përbërës me origjinë natyrale

Përbërësit aktivë:

 • Avokado Perseose, një përbërës aktiv natyral i patentuar – mbron kapitalin qelizor të lëkurës, hidraton dhe forcon barrierën epidermale, e cila rrezikohet vazhdimisht në rastin e lëkurës me prirje atopike.
 • Distilat i vajit të lulediellit – ka veti qetësuese dhe rindërton lipidet e nevojshme për të ruajtur hidratimin e duhur të lëkurës
 • Coco-glucoside – një surfaktant me origjinë natyrale, me tolerancë të shkëlqyer ndaj lëkurës.

Përbërja:

AQUA/UJË/EAU, KOKO-GLUKOZID, POLYCERYL-4 CAPRATE, POLYQUATERNIUM-10, ACIDI CITRIK, BENZOAT NADIUM, HELIANTHUS ANNUUS (LULEDIELLI) VAJI I FARAVE TË FARAVE TË PUNËVE TË SHQIPËRISË (PASAPONIFIABLES)

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.