Mustela Huile Lavante Stelatopia

Veprimi hidratues/ushqyes, mbrojtës, pastrues
Marka Mustela
Formulimi vaj
Masa 500 ml
Mosha 0-6 muajsh, 18-36 muajsh, 6-18 muajsh, mbi 3 vjeç
Tipi i lëkurës e ndjeshme/intolerante, e thatë/atopike
Specifik për flokët, trupi
I përshtatshëm për bebe, fëmijë

Original price was: L3,200.00.Current price is: L2,560.00.

Përshkrimi:

Vaj organik pastrues i lulediellit Stelatopia

Në kohën e banjës ose dushit, kur një foshnjë ose fëmijë ka lëkurë jashtëzakonisht të thatë ose me prirje atopike, përparësia është të mos sulmoni lëkurën e tyre. Vaji pastrues Stelatopia me luledielli organik është krijuar posaçërisht për t’u kujdesur dhe qetësuar këto lëkura të brishta.

Struktura e tij me vaj pastron butësisht, mbron nga efekti i tharjes së ujit të fortë dhe e mbështjell lëkurën në një film mbrojtës.

Shkuma kremoze e vajit tonë pastrues Stelatopia shpëlahet shpejt, dhe gjithashtu mund të hollohet shumë mirë në ujin e banjës për të bërë një vaj banje

Vaji pastrues Stelatopia, me luledielli organik, është i destinuar për lëkurë jashtëzakonisht të thatë/të prirur ndaj atopikëve. Është i përshtatshëm për bebe që nga lindja* dhe fëmijë.

Ky vaj pastron butësisht, rimbush lipidet e lëkurës dhe qetëson ndjenjat e acarimit, shtrëngimit dhe kruajtjes. Ajo lë një shtresë mbrojtëse në lëkurë.

I formuluar pa parfum, përmban 98% përbërës me origjinë natyrale.

*Bebet e dala nga neonatologjia

Përbërja:

Origjina Aqua: Natyrore

Kategoria: tretës, lëndë ndihmëse

Funksioni: komponenti kryesor i fazave ujore

Vërejtje: cilësia e tij luan një rol dominues për cilësinë e produktit të përfunduar / ujë / ujë, glicerinëOrigjina: Sintetike dhe natyrale

Kategoria: humectant

Funksioni: kontribuon në hidratimin e lëkurës

Vërejtje: mund të jetë me origjinë shtazore ose bimore, kapril/kapril glukozid, hidroksipropil guar, acid citrikOrigjina: sintetike dhe natyrale

Kategoria: Rregullues pH

Funksioni: e bën pH-në e një produkti më pak bazë ose më acid

Vërejtje: është acidi natyral i pranishëm në limon, benzoat natriumi Origjina: Sintetike

Kategoria: konservues, MP aromatike

Funksioni: biocid

Vërejtje:, sorbat kaliumi, ekstrakt frutash persea gratissima (avokado), vaji i farës së helianthus annuus (luledielli) Origjina: natyrale

Kategoria: vaj vegjetal

Funksioni: mbrojtës, kondicioner

Vërejtje: mjet teknik në bazën e shumë macerateve bimore të pasaponifikueshme.

Këshilla:

Praktik dhe i lehtë për t’u përdorur, formati i tij i pompës ju lejon të merrni dozën e dëshiruar me një shtypje, pa rrëmujë. Vaji i larjes është i përshtatshëm për larjen e trupit dhe flokëve.

Hapi 1: Shtypni pompën – mjafton një herë dhe hidheni në pëllëmbën e dorës.

Hapi 2: Hidheni direkt në ujin e banjës ose aplikojeni në lëkurë të lagur.

Hapi 3: Lani butësisht trupin dhe kokën e foshnjës, duke e masazhuar butësisht.

Hapi 4: Shpëlajeni dhe përfundoni duke e tharë butësisht (në mënyrë ideale duke e rrahur me një peshqir të pastër pambuku)

 

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.