Mustela Cradle Cap Cream

Marka Mustela
Formulimi krem
Tipi i lëkurës e ndjeshme/intolerante
Veprimi hidratues/ushqyes, mbrojtës
I përshtatshëm për bebe, fëmijë
Mosha 0-6 muajsh, 18-36 muajsh, 6-18 muajsh, mbi 3 vjeç
Specifik për skalpi
Kategori: ,

L1,200.00

Përshkrimi i produktit:

Krustat e qumështit janë skuama lëkure qe dalin tek bebet e sapolindura. Lëkura, e të sapolindurit përballet me shumë agresione të jashtme. Që nga ditët e para të e jetes, lëkura e kokës e fëmijës mund të reagojë dhe të formojë shenja të vogla ngjyrë kafe. Krustat e qumështit mund të shkaktojnë ndjesi kruarjeje dhe diskomforti tek fëmija gjatë krijimit te tyre. Përkujdesja Mustela Cradle Cap Cream është krijuar posaçërisht për lëkurën e të sapolindurve: hidraton dhe qetëson lëkurën e kokës për të larguar krustat e qumështit dhe kufizon rishfaqjen e tyre që nga dita e parë e lindjes.

Përbërësit:

Përbërës me ekstrakt avokadoje: ndihmon në përmirësimin e pamjes së lëkurës së kokës së bebes gjithashtu ky produkt ka edhe vaj borago e cila hidraton dhe mban lëkurën e kokës së bebes të butë dhe të pastër.

Efikasitet:

Aplikohet mbi krustat e qumështit të bebes tuaj dhe masazhohet lehtësisht. Lihet të veprojë gjatë gjithë natës dhe pastrohet me Shampon shkumuese Mustela.

Produkte në ofertë