Milupa-Krem me straciatella,drithera dhe qumesht.

Informacion per produktin

Krem me straciatela, drithera me qumesht

Marka : Milupa

Formulimi : Pluhur

Sasia :250 gr

Mosha: Mbi 12 muaj

L600.00

Pershkrimi:

Krem me straciatela, drithera me qumesht:

Drithërat Milupa përmbajnë pikërisht atë për të cilën ka nevojë barku i tyre i vockël:
-drithëra me cilësi të lartë nga fusha të kontrolluara
-vitamina dhe minerale – hekur, kalcium dhe vitaminë D
-pa ngjyrues dhe konservantë.Një bebe e shëndetshme është një bebe e lumtur, prandaj Milupa ofron një larmi të drithërave të balancuara për bebe dhe foshnja , të cilat janë krijuar posaçërisht për të siguruar që vogëlushi/ja juaj të marrë lëndët ushqyese të nevojshme për rritje dhe zhvillim të shëndetshëm në çdo fazë. Drithërat Milupa nga 12 muaj ju ofrojnë vogëlushëve përbërësit cilësorë dhe rigjenerues që ju duhen për të mbushur ditët e tyre aktive.

Udhëzime përdorimi: Për shëndetin e foshnjës suaj, gjithmonë ndiqni udhëzimet me kujdes. Përdorimi ose përgatitja e gabuar mund të dëmtojnë shëndetin e foshnjës. Përdorni një tas dhe lugë të pastër. 1. Vendosni 40 g (5 lugë përafërsisht) të drithërave Milupa në një tas të pastër. 2. Shtoni 160 ml ujë të vakët (50 °C), ujë të zier më parë 3. Përzieni sa të bëhet një pure e qëndrueshme dhe kontrolloni temperaturën e drithërave para se të ushqeni (37 °C). Ju lutemi përgatisni drithërat të freskëta dhe mos ripërdorni sasinë e mbetur. Mbajeni paketën të mbyllur fort në një vend të freskët e të thatë, por jo në frigorifer. Ruajeni produktin nga ndotja. Përdorni gjithmonë lugë të thatë për të marrë produktin. Përdoreni brenda 3-4 javësh pas hapjes

Përbërësit: Drithëra (miell orizi), Pluhur qumështi i skremuar, Pluhur hirre i demineralizuar (nga qumështi), Copëza çokollate (sheqer, gjalpë kakao, pluhur qumështi të plotë, kakao, aromë natyrale të vaniljes, Vajra vegjetalë (vaj palme, vaj sinapi, vaj kokosi, vaj luledielli, i pasur në acid oleik, emulsifikues (Lecitinë soje), sheqerna, Aroma (aroma natyrale), Minerale (karbonat kalciumi, pirofosfat hekuri, jodur kaliumi), Vitamina (maltodextrin i patates, acidi L-Askorbik, DL-alfa tocopheryl acetate, retinil acetat, Cholecalciferol, D-Biotin, mononitrat Thiamin, hidroklorur piridoksinë).

Produkte në ofertë

Milupa-Krem me straciatella,drithera dhe qumesht.