La Roche Posay – Toleriane Volume Mascara

Informacion per produktin

Produkti: Rimel me ngjyre te zeze për vetulla hipoallergjike dhe sy te ndjeshem
Veprimi: Zgjat dhe krijon vellim te qerpikeve,te cilet duken te ndare e te strukturuar pas aplikimit
Perdorimi: Aplikoni disa shtresa nga rrenjet tek majat e qerpikeve
Tipi i lekures: Lekure e ndjeshme alergjike.
Mosha: Te rritur
Formulimi: Fluid
Paketimi :Kuti x 8.1ml
Marka: La Roche Posay

L2,320.00

Cfare eshte

Toleriane Volume Mascara eshte rimel me ngjyre te zeze për vetulla hipoallergjike është krijuar posaçërisht për sy të ndjeshëm. Ndan qerpikët individualë, duke krijuar një efekt zgjatues dhe voluminoz.

Rekomandohet 

Per sy te ndjeshëm

Perfitimet

Formuluar me polimer për të përcaktuar dhe lëmuar qerpikët

Qerpikët duken të ndarë dhe të strukturuar nga rrënja deri në fund

Me çdo shtresë, qerpikët bëhen voluminoze dhe të trashë.

Zgjat dukshëm qerpikët pas aplikimit.

Jo irritues për sytë e ndjeshëm.

Siguria e produktit

Dermatologjikisht i testuar

I pershtatshem per syte te ndjeshem,alergjike

Pa paraben

Pa arome

Menyra e perdorimit

Hapi 1: Aplikojeni nga rrënjët e qerpikëve deri te majat.

Hapi 2: Për rezultate më intensive, aplikoni disa shtresa.

Hapi 3: Për të pastruar rimelin, përdorni Respectissime Eye Makeup Remover.

Përbërësit kryesore:

Polimer: Ndihmon në konturimin dhe lëmimin e qerpikëve.

Glicerina: Rrjedh nga burimet bimore, është një hidratues i shkëlqyer. Ndihmon në hidratimin e lëkurës duke perthithur ujin nga mjedisi përreth.

Silicë: Një lloj pluhuri me formë rruaza sferike që ofron një ndjesi të mëndafshtë dhe efekt të butë. Është i lehtë dhe është në gjendje të perthithë një sasi të konsiderueshme yndyre nga lekura.

Lista e plotë e përbërësve:

Aqua / water • paraffin • copernicia cerifera cera/carnauba wax • cera alba/beeswax • steareth-20 • acacia senegal/acacia senegal gum • butylene glycol • alcohol denat • glycerin • steareth-2 • cetyl alcohol • potassium cetyl phosphate • hydroxyethylcellulose • sodium dehydroacetate • sodium polymethacrylate • sodium chloride • sodium bicarbonate • sodium hyaluronate • phenethyl alcoho • peg/ppg-17/18 dimethicone • poloxamer 188 • polyquaternium-10 • silica • pentylene glycol • propylene glycol • 2-oleamido-1 • 3-octadecanediol • caprylyl glycol • disodium edta • potassium phosphate • potassium chloride • ci 77491 • ci 77499 / iron oxides • ci 77491 • ci 77492 • ci 77499 / iron oxides • ci 77007 / ultramarines • ci 77891 / titanium dioxide • ci 77510 / ferric ferrocyanide • mica

 

Produkte në ofertë