La Roche Posay – Toleriane Ultra Fluid

Informacion per produktin

Produkti:  Krem hidratues,riparues,qetesues per lekure alergjike ,
Veprimi:  Hidraton per 48 ore,riparon,zhduk parandalon rishfaqjen e  saj
Perdorimi:  Aplikojeni në mëngjes dhe në mbrëmje në konturin e syve dhe qafe
Tipi i lekures:  E ndjeshme,normale ne mikse
Mosha:  Te rritur dhe femije
Formulimi:  Fluid
Paketimi : Flakon x 40 ml
Marka: La Roche Posay

L3,032.00

Çfare eshte
Toleriane Ultra Fluid eshtë një hidratues intensiv dermatologjik fluid.

-Qetëson dhe riparon barrierën e lëkurës.

-Testuar në lëkurë alergjike.

Si perdoret
Aplikojeni në fytyrë, konturin e syve dhe qafën, në mëngjes dhe në mbrëmje.
Tekstura
Teksturë e lehtë dhe e freskët pa yndyre, me Ujë termal të La Roche-Posay.
Përfitimet kryesore
Hidratues ditor ultra-qetësues që kombinon perberesit:

-Neurosensine, një agjent i fortë qetësues që zvogelon shenjat e acarimit të lëkurës.

-Ujin termal te La Roche-Posay, natyralisht qetësues dhe anti-irritues.

-I përshtatshëm për lëkurë alergjike ose ultra të ndjeshme. Hidraton intensivisht dhe qetëson lëkurën nga kruajtja, ndjesia e djegies dhe skuqja e dukshme.

-Riparon barrierën e lëkurës.

-Ndjesia e kruajtjes lehtësohet në 1 minutë ndersa ditë pas dite lëkura kthehet ne gjendjen normale pa kruajtje,e qetesuar,e hidratuar,me pak e ndjeshme.
Fakte shkencore
-Paketim ultra-hermetik, kundër kontaminimit, oksidimit.
-0% parfum / alkool
-Tolerancë e lartë. Testuar nën kontroll dermatologjik në lëkurë alergjike. Jo komedogjene.
– Vleshmeria12 muaj pas hapjes:
Perberes te tjere

Aqua • glycerin • squalane • propanediol • butylene glycol • butyrospermum parkii butter • pentylene glycol • dimethicone • polymethylsilsesquioxane • polysorbate 20 • glyceryl acrylate/acrylic acid copolymer • dimethiconol • aluminum starch octenylsuccinate • ammonium polyacryldimethyltauramide • disodium edta • acetyl dipeptide-1 cetyl ester

Produkte në ofertë

La Roche Posay – Toleriane Ultra Fluid