La Roche Posay – Toleriane Dermo-Cleanser (qumësht pastrues make-up për fytyrën dhe sytë)

Informacion per produktin

Produkti:  Qumesht pastrues grimi per fytyren dhe syte pasuruar me glicerinë për hidratim intensiv.
Veprimi: Hidraton butesisht,pastron dhe heq make-up-in nga sytë dhe fytyra me një veprim të thjeshtë
Perdorimi: Aplikojeni me majat e gishtave, duke e masazhuar lekuren në mënyrë rrethore butësisht pa e fërkuar.
Tipi i lekures: E ndjeshme,e thate.
Mosha:  Te rritur
Formulimi:  Locion
Paketimi : Flakon x 200 ml
Marka: La Roche Posay

L2,136.00

Çfarë është

Toleriane Dermo Nettoyant  eshte qumësht  pastrues make-up per fytyren dhe syte. Mund të shpëlahet me ujë ose teprica mund të hiqet me pambuk ose pecetë.

Si të përdoret

Aplikojeni në majat e gishtave, duke e masazhuar lekuren në mënyrë rrethore butësisht pa e fërkuar. Shpëlarje jo e domosdoshme.

Tekstura

Locion i lehtë dhe i lëngshëm.

Me ujë termal La Roche-Posay.

Përparësitë kryesore

-Tekstura qumështore, e lëngshme dhe e lehtë është e pasuruar me glicerinë për hidratim intensiv.

-Formula hipoalergjike është krijuar posaçërisht për lëkurë të ndjeshme ose reaktive.

-Tolerueshmëri e lartë.

-Pa konservues.

Pastron dhe heq make-up-in nga sytë dhe fytyra me një veprim të thjeshtë.

Vepron në kontakt me lëkurën (pa pasur nevojë për fërkim). I pasuruar me glicerinë dhe ujë termal La Roche-Posay.

Mund të shpëlahet me ujë ose teprica mund të hiqet me një jastëk pambuku ose pecetë.

Vlefshmëria 6 muaj pas hapjes:

Përbërësit kryesor

Glicerina

Glicerina është një hidratues i fuqishëm që ndihmon në lehtësimin e tharjes dhe rrëshqitjes së lëkurës dhe e lë atë të lëmuar dhe të hidratuar për ditë të tëra.

Uji termal te La Roche-Posay

Qetësues. ndihmon në reduktimin e skuqjes.

Përbërësit e tjere

Aqua / water • ethylhexyl palmitate • glycerin • dipropylene glycol • carbomer • sodium hydroxide • capryl glycol / caprylyl glycol • ethylhexylglycerin

Produkte në ofertë