La Roche Posay – Rosaliac UV Riche

Informacion per produktin

Produkti: Krem hidratues dhe mbrojtes per lekure te thate kuperoze me spf 15
Veprimi: Hidraton,ul nivelin e skuqjes dhe ndjesine e nxehtesise.Mbron dhe forcon lekuren.
Perdorimi: Nje lyerje ne mengjes
Tipi I lekures: E thate,kuperoze
Mosha: Te rritur
Formulimi: Krem
Paketimi :Tubet x 40 ml
Marka: La Roche Posay

Original price was: L3,790.00.Current price is: L3,032.00.

 Çfarë eshte
Rosaliac UV Riche eshte krem hidratues/mbrojtes qe forcon lëkurën kundër faktoreve të jashtem dhe ndihmon në reduktimin e skuqjes. Gjithashtu mbron lëkurën nga rrezet UV (SPF15).

Si të përdoret
Aplikojeni në fytyrë çdo ditë. Shmangni zonën e syve.
Për efektivitet optimal, aplikojeni pas koncentratit intensiv ROSALIAC AR.
Tekstura
Teksturë e pasur dhe ushqyese.
Me ujë termal La Roche-Posay.
Përparësitë kryesore
Mbrojtje e trefishtë për të hidratuar dhe kufizuar shfaqjen e skuqjes dhe ndjesisë së nxehtësisë në jetën e përditshme; pasuruar me
– Vitamina CG për të forcuar muret e enëve të gjakut.
– Vitamina B3 për të forcuar lëkurën kundër agresioneve të jashtme.
– Sistem filtri me Mexoryl XL për të mbrojtur lëkurën nga rrezet UV, të cilat mund të intensifikojnë skuqjen e lëkurës.
Fakte shkencore
Një produkt 3 në 1 që hidraton, forcon dhe mbron lëkurën në një aplikim te vetem.
Ndihmon në reduktimin e shenjave të skuqjes.
Lëkurë e ndjeshme që ka tendencë të skuqet, e cila i nënshtrohet ndjesive të nxehtësisë.
Vlefshmëria 12 muaj pas hapjes:

Përbërësit kryesor

Vitaminës CG e cila  ndihmon në përmirësimin e uniformitetit të ngjyres se lekures, zbutjen dhe shkëlqimin e saj.

Vitamina B3 për të forcuar lëkurën kundër faktoreve të jashtem.

Sistemi filter me mexoryl XL për të mbrojtur lëkurën nga rrezet UV.

Përbërësit e tjere

Aqua / water • glycerin • octocrylene • diisopropyl sebacate • niacinamide • butyrospermum parkii butter / shea butter • ethylhexyl salicylate • c30-45 alkyl dimethicone • dimethicone • sucrose tristearate • petrolatum • butyl methoxydibenzoylmethane • c y c l o h e x a s i l o x a n e • a m m o n i u m polyacryldimethyltauramide / ammonium polyacryloyldimethyl taurate • sodium citrate • methylsilanol/silicate crosspolymer • drometrizole trisiloxane • ascorbyl glucoside • polysorbate 61 • peg-12 dimethicone • dimethiconol • caffeine • sodium stearoyl glutamate • disodium edta • citric acid • xanthan gum • sodium benzoate • phenoxyethanol • ci 19140 / yellow 5 • ci 42090 / blue 1.

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.