La Roche Posay – Rosaliac UV Legere

Informacion per produktin

Produkti: Krem hidratues per lekure kuperoze
Veprimi:Hidraton,ul nivelin e skuqjes dhe ndjesine e nxehtesise.Mbron dhe forcon lekuren.
Perdorimi: Nje lyerje ne mengjes cdo dite
Tipi I lekures: Normale dhe mikse
Mosha: Te rritur
Formulimi: Krem
Paketimi :Tubet x 40 ml
Marka: La Roche Posay

Original price was: L3,790.00.Current price is: L3,032.00.

Rosaliac UV Legere forcon lëkurën kundër agresorëve të jashtëm dhe ndihmon në reduktimin e skuqjes. Gjithashtu mbron lëkurën nga rrezet UV (SPF15).

Si të përdoret
Aplikojeni në fytyrë çdo ditë. Shmangni zonën e syve.
Për efektivitet optimal, aplikojeni pas koncentratit intensiv ROSALIAC AR.
Tekstura
Emulsion i freskët dhe i butë,jo komedogjen.
Me ujë termal La Roche-Posay.
Përparësitë kryesore
Mbrojtje e trefishtë për të hidratuar dhe kufizuar shfaqjen e skuqjes dhe ndjesisë së nxehtësisë në jetën e përditshme: Formuluar me
– Vitamina CG për të forcuar muret e enëve të gjakut.
– Vitamina B3 për të forcuar lëkurën kundër agresorëve të jashtëm.
– Sistem filtri me Mexoryl XL për të mbrojtur lëkurën nga rrezet UV, të cilat mund të intensifikojnë skuqjen e lëkurës.
Fakte shkencore
Një produkt 3 në 1 që hidraton, forcon dhe mbron lëkurën në një aplikim te vetem.
Ndihmon në reduktimin e shenjave të skuqjes.
Lëkurë e ndjeshme që ka tendencë të skuqet, e cila i nënshtrohet ndjesive të nxehtësisë.
Vlefshmëria 12 muaj pas hapjes:
Përbërësit kryesor

Vitaminës CG e cila  ndihmon në përmirësimin e uniformitetit të ngjyres se lekures, zbutjen dhe shkëlqimin e saj.

Vitamina B3 për të forcuar lëkurën kundër faktoreve të jashtem.

Sistemi filter me mexoryl XL për të mbrojtur lëkurën nga rrezet UV.

Të gjithë përbërësit

Aqua / water • isononyl isononanoate • glycerin • octocrylene • niacinamide • ethylhexyl salicylate • diisopropyl sebacate • dimethicone • sucrose tristearate • butyl methoxydibenzoylmethane • cyclohexasiloxane • ammonium polyacryldimethyltauramide / ammonium polyacryloyldimethyl taurate • methylsilanol / silicate crosspolymer • drometrizole trisiloxane • ascorbyl glucoside • polysorbate 61 • peg-12 dimethicone • dimethiconol • caffeine • sodium citrate • sodium hydroxide • sodium stearoyl glutamate • disodium edta • citric acid • xanthan gum • sodium benzoate • phenoxyethanol • caprylyl glycol • ci 19140 / yellow 5 • ci 42090 / blue 1.

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.