La Roche Posay Nutritic Intense (krem ushqyes/mbrojtës)

Informacion per produktin

Produkti:  Krem ushqyes,mbrojtes,qetesues per lekure te thate dhe shume te thate.
Veprimi: Ushqen,zbut e qeteson dhe mbron lekuren.
Perdorimi: Në mëngjes dhe/ose në mbrëmje në të gjithë fytyrën.
Tipi i lekures: E thate,shumë e thatë.
Mosha: Te rritur.
Formulimi: Krem.
Paketimi : Kuti x 50 ml.
Marka: La Roche Posay.

L2,520.00

Çfarë është

Nutritic intense lehtëson shqetësimet e lidhura me lëkurën e thatë dhe shumë të thatë. Me veti ultra-ushqyese, qetëson lëkurën duke i dhënë asaj rehati dhe mbrojtje.

Si përdoret

Në mëngjes dhe/ose në mbrëmje në të gjithë fytyrën.

Tekstura

Krem mbështjellës për lëkurë të thatë dhe shumë të thatë .

Me ujë termal La Roche-Posay.

Përparësitë kryesore

Një krem ​​mbështjellës me një teksturë ultra të hollë që ndihmon në rivendosjen e shtresave të sipërme të epidermës.

Inovation mp-lipids: një gjeneratë e re lipidesh me efikasitet të provuar për të rivendosur faktorët hidratues, lipidet dhe proteinat thelbësore për rehatinë dhe mbrojtjen e lëkurës.

Fakte shkencore

Një produkt për një veprim ushqyes edhe më të plotë.

Një trajtim unik për të qetësuar shqetësimet e lëkurës së thatë (ndjesinë e shtrëngimit të lëkurës, djegies, nxehtësisë).

Format në tub dhe teksturë të freskët, të rehatshme dhe ultra të rafinuar.

Teksturë mbështjellëse dhe ultra e hollë.

I testuar dermatologjikisht, i përshtatshëm edhe për lëkurë të ndjeshme dhe të prirur ndaj atopisë.

Përbërësit kryesor

Mp-lipide

Përbërësit aktivë biomimetikë: hulumtim i aplikuar për lëkurën me prirje atopike.

Veprim i trefishtë:

1.Riaktivizon sintezën e lipideve.

2.Riaktivizon sintezën e faktorit natyral të hidratimit (nmf).

3. Ndihmon në forcimin e strukturës qelizore të buzëve.

Rezultati: funksioni barrier i lëkurës është rikthyer.

Gjalp shea-Ndihmon në rindërtimin e filmit hidrolipidik me vetitë e tij riintegruese, riparuese dhe qetësuese.

Glicerina-Hidraton.

Përbërësit e tjere

Aqua / Ujë • Glicerinë • Alkool Cetearyl • Isohexadecane • Stearate Glicerl • Ciklohexasiloxane • Caprylic / Capric / Succinic Trigliceride • Petrolatum • Butyrospermum Parkii / Gjalpë Seghea-Vail • Soila-B-Soily-Stili-Stili I Tokës-Stili-B-Sojit-Buttermum-Soily-Buttermum-Soily-Stili-Buttermum-Soily-Buttermum Partii -Gjalp • Gjalp Toka-Gjalp-Gjalp Me Dhesh • Gjalp Soila-Sojarete Stili I Vajit 20 Glycolaqua / Ujë • Parafini Liquidum / Vaj Mineral • Dimetikon • Glicerinë • Bis-Peg-18 • Metil Ether Symhehylheilxane Parkii Butter / Shea Butter • Glyceryl Stearate • Behenyl Alcohol • Aluminum Starch. Laurate • Cera Microcristallina / Microcrystalline Wax • Niacinamide • Paraffin • Glyceryl Stearate Citrate • Dimethiconol • Myristyl Malate Phosphonic Acid • Ammonium Polyacryldimethyltauramide / Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate • Disodium Edta • Disodium Ethylene Disulfate Dicocamide Peg-15 • Glikoli Kaprili • Çamamzaka E Kanthanit • Kopolimeri I Akrilateve • Tokoferol • Fenoksietanol • Parfum / Arom • Acidi Citrik • Polifosforilkoline Glikoli Akrilat • Tokoferol • Fenoksietanol • Klorhexidine Digluconate • Parfum / Parfrance

B52170 / 1

Produkte në ofertë