La Roche Posay – Effaclar Duo+ Unifiant Tinted

Informacion per produktin

Produkti:  Krem anti-akne me ngjyre,  hidratues, matifikues per lekure me yndyre dhe me akne.
Veprimi: Hidraton,balancon nivelin e yndyres, zbeh shenjat dhe parregullsite, njetrateson ngjyren e lekures.
Perdorimi: Aplikojeni ne mengjes në të gjithë fytyrën pas pastrimit me effaclar xhel pastrues
Tipi i lekures: Me yndyre, me akne.
Mosha: Adoleshente dhe te rritur
Formulimi: Krem
Paketimi : Kuti x 40 ml
Marka: La Roche Posay

L2,368.00

Cfare eshte

Effaclar Duo (+) Unifant Tinted Anti-Acne Moisturizer është një hidratues i tejdukshëm me ngjyrues (make-up) i krijuar për të ofruar mbulim të lehtë ndërsa trajton  njollat, parregullsitë dhe shenjat.

Menjëherë pas trajtimit parregullsitë dhe shenjat duken të reduktuara dhe ngjyra e lekures  është e njëtrajtësuar në mënyrë natyrale.

Effaclar Duo Medium është ideal për individe me lëkurë të yndyrshme, të prirur ndaj parregullsive, me pore të bllokuara.

Effaclar Duo Plus Unifant Tinted Anti-Acne Moisturizer është formuluar me përbërës që ndihmojnë në parandalimin e shfaqjes së shenjave të kuqe ose kafe, balancojnë yndyrën dhe ndihmojnë në uljen e skuqjes.

Ky hidratues me ngjyre qe trajton  lëkurën me tendence për njolla është i disponueshëm në dy nuanca unifikuese: të lehta dhe të mesme.

Tekstura

Effaclar duo(+) unifiant ka një formulë me përthithje të shpejtë me një prekje natyrale jo ngjitëse, jo të yndyrshme që ofron një efekt të qëndrueshëm matifikimi në lëkurë. Formula është e lëmuar dhe e lehtë.

Përfitimet kryesore

Effaclar Duo (+) Unifant Tinted permban tre perberes me efektet perkatese si me poshte:

Procerad ndihmon ne parandalimin e  shfaqjes së shenjave të kuqe ose kafe

Niacinamidi zbut dhe ndihmon në reduktimin e skuqjes.

Zinku PCA ndihmon në balancimin e yndyrës.

Menjëherë pas trajtimit: lëkura hidratohet dhe matifikohet( niveli i yndyres ekuilibrohet,lekura humbet shkelqimin e tepert).

Pas 12 orësh: reduktohet skuqja dhe shfaqja e defekteve*.

Pas 8 ditësh: parregullsitë  janë të reduktuara*.

Pas 4 javësh: poret janë të bllokuara, struktura e lëkurës duket e rafinuar dhe shkëlqimi i reduktuar**.

* studim kozmeto-klinik – 38 subjekte.

** studim kozmeto-klinik – 51 subjekte.

Si të aplikoni

Shkundeni mirë para përdorimit effaclar duo (+) hidratuesin e ngjyrosur kundër akneve unifant. Në mëngjes, aplikojeni në të gjithë fytyrën pas pastrimit me Effaclar Foaming Gel Cleanser.

Duke marrë një sasi kremi sa nje kokerr bizele, aplikojeni direkt në fytyrë me majat e gishtave. Vendosini duart në të dyja anët e fytyrës dhe masazhoni butësisht produktin në lëkurë. Fokusoni aplikimin në qendër të fytyrës dhe perhapeni produktin nga jashtë me lëvizje të lehta.

Paralajmërime:

-Përdorimi i jashtëm. Shmangni syte. Nëse bie në kontakt me sytë, shpëlajeni ata menjëherë dhe tërësisht.

-Jo komedogjene.

-I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës.

Përbërësit kryesor

Aqua Posae Filiformis & Manoza

Ndihmon në rivendosjen e ekuilibrit të lëkurës për një kohë të gjatë dhe stimulon qarkullimin e qelizave të lëkurës.

Procerad

Ndihmon ne parandalimin e  shfaqjes së shenjave të kuqe ose kafe. Parandalon krijimin e shenjave pas zhdukjes se akneve.

Pigmentet

Ofrojnë nje mbulim te lehtë, me pamje natyrale, njëtrajtësojne menjëherë ngjyrën e lëkurës, pa bllokuar poret.

Përbërësit e tjere

Aqua / Water • Glycerin • Dimethicone • Isocetyl Stearate • Niacinamide • Isopropyl Lauroyl Sarcosinate • Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate • Methyl Methacrylate Crosspolymer • Sodium Hydroxide • Salicylic Acid • Silica Silylate • Poloxamer 338 • Polysorbate 80 • Mannose • Zinc Pca • Isohexadecane • 2-Oleamido-1,3-Octadecanediol • Capryloyl Salicylic Acid • Caprylyl Glycol • Piroctone Olamine • Myristyl Myristate • Acrylamide/sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer • Parfum / Fragrance • Sorbitan Oleate • Disodium Edta • Potassium Cetyl Phosphate • Vitreoscilla Ferment • Aluminum Starch Octenylsuccinate • Glyceryl Stearate Se • [+/- May Contain Ci 77891 / Titanium Dioxide • Ci 77491, Ci 77492, Ci 77499 / Iron Oxides • Mica • ]

Cilesi

Light, Medium

Produkte në ofertë