La Roche Posay – Effaclar Duo SPF 30

Informacion per produktin

Produkti:  Krem anti akne hidratues, mbrojtes dhe korrigjues i parregullsive per lekure te yndyrshme, tendence akneike.
Veprimi: Hidraton,mbron nga rrezet UVA/UVB pastron poret, balancon yndyren, zvogëlon shenjat dhe defektet ne lekure.
Perdorimi: Aplikoni një shtresë të hollë në të gjithë fytyrën çdo mëngjes.
Tipi I lekures: Me yndyre, tendence akneike.
Mosha: Te rritur
Formulimi: Krem
Paketimi : Kuti x 40 ml
Marka: La Roche Posay

L2,480.00

Effaclar Duo ​​spf 30:

Çfarë eshte
Effaclar Duo ​​SPF30 mbron nga rrezet UV dhe nga faktorët mjedisore që mund të përkeqësojnë defektet  e lëkurës, trajton parregullsitë e lëkurës dhe zvogëlon dukshmërinë e shenjave dhe defekteve.

Si të përdoret
Aplikojeni në të gjithë fytyrën në mëngjes pasi të keni pastruar fytyrën me xhel pastrues effaclar . Shmangni zonën e syve.

Tekstura
Xhel hidratues i lehtë.
Jo i yndyrshëm.
Me ujë termal La Roche-Posay.
Përparësitë kryesore
Zvogëlon dukshëm njollat ​​dhe papërsosmëritë.
Pastron poret dhe përmirëson strukturën e lëkurës.
Ul shkëlqimin e tepert te lekures duke rregulluar nivelin e yndyrës.
Fakte shkencore
Trajtim i parregullsive dhe shenjave,pastron poret dhe mbron lëkurën nga faktorët e jashtëm. I pasuruar me Niacinamide, LHA dhe Procerad.
Teknologjia Protect Xl me Carnosine ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga rrezet e gjata uvb/uva dhe oksidimi.
Testuar në mjedise të ndotura.

I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme
– e toleruar mirë
– hipoalergjik
– jo komedogjen
– testuar nën kontroll dermatologjik
Vlefshmëria pas hapjes 12 muaj
40 ml

Përbërësit kryesor
Xl-Protect Tm Spf 30 Pf 10
Teknologjia xl-protect ofron mbrojtje nga rrezet uva dhe uvb, si dhe nga efektet e dëmshme të ndotjes.
Gjalp Shea, Glicerine, Niacinamide
Për të qetësuar lëkurën dhe për të reduktuar skuqjen.
Procerad
Ndihmon në parandalimin e shfaqjes së shenjave të kuqe ose kafe. Parandalon shenjat e lëkurës të prirur ndaj akneve.
Përbërësit e tjere

Produkte në ofertë

La Roche Posay – Effaclar Duo SPF 30