La Roche Posay – Anthelios Pigmentation Cream Spf 50 +

Informacion per produktin

Produkti: Krem për mbrojten nga rrezatimi  diellor UVA/UVB,qe zbeh njollat e lekures.
Veprimi: Mbron lëkuren nga dëmtimi  i rrezatimit diellor, njetrajteson ngjyrën e lekures.
Perdorimi: Aplikohet para ekspozimit ne diell.
Tipi i lekures: Te gjitha tipet.
Mosha: Te rritur
Niveli i mbrojtes: Spekter i larte, spf 50
Formulimi: Krem
Paketimi : Tubet x 50 ml
Marka: La Roche Posay

L2,400.00

Çfarë është
Anthelios Pigmentation Cream Spf 50 është një krem mbrojtje ​​ndaj diellit i testuar dermatologjikisht i pasuruar me Procerad, i cili ofron një mbrojtje ngjyrash me spektër shumë të lartë dhe të gjerë (kundër dëmtimeve nga rrezet UVA/UVB) dhe kundërvepron disa efekte të shkaktuara nga rrezet infra të kuqe A dhe ndotja.

Pa parfum.

Për lëkurë të ndjeshme ndaj hiperpigmentimit të shkaktuar nga rrezet UV dhe drita.

Zbut dhe i jep shkëlqim lëkurës.

I papërshkueshëm nga uji.

Si të përdoret
Aplikoni produktin menjëherë përpara ekspozimit. Perserisni aplikimin shpesh dhe me bollëk për të ruajtur mbrojtjen nga dielli, veçanërisht pas djersitjes ose pasi jeni lagur ose tharë.

Përdorimi i jashtëm.

Ekspozimi i tepërt në diell është i rrezikshëm. Mos qëndroni në diell për një kohë të gjatë edhe nëse përdorni një produkt mbrojtës, pasi nuk ju siguron mbrojtje 100% nga rrezet UV.
Tekstura
Teksturë me ngjyrë që përthithet lehtë.
Cilësi jo ngjitëse.
Jo komedogjene.
Me ujë termal La Roche-Posay
Përparësitë kryesore
-Mbrojtje shumë e lartë.

-I papërshkueshëm nga uji. teksturë që përthithet lehtësisht.

-Nuk lë shenja të bardha.

Për lëkurë të ndjeshme ose intolerante ndaj diellit.
Për lëkurë të ndjeshme që ka tendencë për hiperpigmentim nga drita e dukshme dhe rrezet uv, të tilla si njollat ​​kafe.
Fakte shkencore
Xl-protect, një teknologji filtri e patentuar, ofron mbrojtje shumë të lartë uva/uvb me spektër të gjerë dhe ndihmon për të luftuar disa efekte të shkaktuara nga ndotja dhe rrezet infra të kuqe.

E pasuruar me procerad, formula ndihmon në njëtrajtimin e ngjyres se lëkurës.
E testuar nën kontroll dermatologjik. Tolerueshmëri e lartë.
La Roche-Posay markë partnere e dermatologëve
Përbërësit kryesor
Procerad
Formula i jep shkelqim dhe njëtrajteson  ngjyren e lëkurës, ndërkohë që pengon sintezën e melaninës dhe pakëson skuqjen.
Pigmentet me ngjyra
Ndihmon në parandalimin e hiperpigmentimit të dukshëm të shkaktuar nga drita dhe unifikon ngjyren e  lëkurës.
Xl-protect
Një përzierje e fuqishme e filtrave UV dhe antioksidantë që shkon përtej mbrojtjes së spektrit të gjerë UVA dhe UVB për të mbrojtur kundër dëmtimit të lëkurës për shkak të agresioneve të jashtme, siç është ndotja.

Përbërësit e tjere

Aqua / Water • Glycerin • C12-15 Alkyl Benzoate • Propanediol • Caprylic/capric Triglyceride • Ethylhexyl Salicylate • Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine • Alcohol Denat. • Titanium Dioxide • Butyl Methoxydibenzoylmethane • Ci 77891 / Titanium Dioxide • Drometrizole Trisiloxane • Ci 77491, Ci 77492, Ci 77499 / Iron Oxides • Styrene/acrylates Copolymer • Dimethicone • Zea Mays Starch / Corn Starch • Propylene Glycol • Synthetic Wax • Diethylhexyl Butamido Triazone • Potassium Cetyl Phosphate • Tocopherol • Aluminum Hydroxide • Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate • Butyrospermum Parkii Butter / Shea Butter • Caprylyl Glycol • Citric Acid • Disodium Edta • Glyceryl Stearate • Hydroxypropyl Methylcellulose • Myristic Acid • 2-Oleamido-1,3-Octadecanediol • Palmitic Acid • Peg-100 Stearate • Peg-8 Laurate • Sodium Chloride • Stearic Acid • Triethanolamine

Produkte në ofertë

La Roche Posay – Anthelios Pigmentation Cream Spf 50 +