La Roche Posay Anthelios Lait Hydratant SPF 50+(qumësht hidratues dhe mbrojtës nga dielli)

Informacion për produktin

Produkti: Qumesht per mbrojten nga rrezatimi diellor.
Veprimi: Mbron lekuren nga demtimi i rrezatimit diellor.
Perdorimi: Aplikohet para ekspozimit ne diell
Tipi i lekures: Te gjitha tipet
Mosha: Te rritur.
Niveli i mbrojtes: Spekter i gjere i rrezatimit UVA,UVB,spf 50.
Formulimi: Solucion.
Paketimi : Tubet ekologjik x 250 ml.
Marka: La Roche Posay.

Original price was: L3,500.00.Current price is: L2,800.00.

Cfare eshte 

Qumësht Anthelios me spf 50+ me tubet eko-reziztent. Mbrojtja jonë e parë më e lartë UVA në planet. Ky është paneli i parë diellor Anthelios që integron kartonin në prodhimin e tubave për të reduktuar përdorimin e plastikës me 75% *.

Formula me teknologjinë Netlock kombinon një mbrojtje të lartë dhe rezistente ndaj diellit në një formulë që respekton më shumë jetën detare.

* krahasuar me një tub plastik standard

Si përdoret

Aplikoni produktin pak para ekspozimit. Përsëriteni aplikimin shpesh dhe me bollëk për të ruajtur mbrojtjen nga dielli, veçanërisht pas djersitjes ose larjes ose tharjes. Përdorimi i jashtëm.

Tekstura

Jo i yndyrshëm. Jo ngjitëse. Nuk lë gjurmë të bardha.

Përparësitë kryesore

Anthelios moisturizing milk spf50 + tuba eko-qëndrueshme ka një formulë minimaliste që ofron mbrojtje optimale, e përshtatshme për lëkurë të ndjeshme, lëkurë reaktive dhe lëkurë të ndjeshme ndaj diellit.

Paketimi i ri, më eko-qëndrueshëm përfshin karton të certifikuar nga fsc.

Fakte shkencore

Falë teknologjisë së re netlock, në lëkurë krijohet një film mbrojtës që siguron mbrojtje homogjene, ultra-rezistente, pa yndyrë.

Formulat tona të zhvilluara me teknologjinë netlock janë më të respektueshme për jetën detare.

Testuar nën kontroll dermatologjik në lëkurë të ndjeshme. Hipoalergjike.

Përbërësit kryesor

Teknologjia e rrjetave

Risia më e fundit në formulimet diellore: mbrojtje shumë e lartë në një teksturë të padukshme. Teknologjia netlock krijon një film ultra të hollë me performancë të lartë.

Falë kësaj teknologjie, formula shpërndahet në mikro pika që formojnë një shtresë mbrojtëse që ofron mbrojtje homogjene, ultra-rezistente, pa migrim. Cilësi jo e yndyrshme dhe jo ngjitëse.

Xl-protect

Xl-protect përfshin një kombinim të fuqishëm të filtrave uv dhe antioksidantëve që ofrojnë mbrojtje edhe më të fortë kundër rrezeve uva dhe uvb.

Glicerina

Përbërës hidratues. Ndihmon në riparimin dhe mbrojtjen e barrierës së lëkurës.

Përbërësit e tjerë

Aqua / Water ● Isopropyl Palmitate ● Alcohol Denat ● Dicaprylyl Ether ● Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine ● Diisopropyl Adipate ● Diisopropyl Sebacate ● Ethylhexyl Triazone ● Butyl Methoxydibenzoylmethane ● Glycerin ● Propanediol ● Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate ● Triethanolamine ● Tocopherol ● C12-22 Alkyl Acrylate/hydroxyethylacrylate Copolymer ● Oxidized Starch Acetate ● Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid ● Oryza Sativa Cera / Rice Bran Wax ● Acrylates Copolymer ● Acrylates/c10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer ● Aluminum Hydroxide ● Caprylyl Glycol ● Drometrizole Trisiloxane ● Hydroxyacetophenone ● Hydroxyethylcellulose ● Peg-20 ● Stearic Acid ● Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid ● Titanium Dioxide ● Trisodium Ethylenediamine Disuccinate ● Xanthan Gum

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.