La Roche Posay Anthelios Invisible Spray SPF 50 (Spray i padukshëm mbrojtës nga dielli)

Informacion per produktin

Produkti: Spray per mbrojten nga rrezatimi diellor.
Veprimi: Mbron lekuren nga demtimi i rrezatimit diellor.
Perdorimi: Aplikohet para ekspozimit ne diell
Tipi i lekures: Te gjitha tipet
Mosha: Te rritur.
Niveli i mbrojtes: spekter i larte,spf 50
Formulimi: Solucion.
Paketimi : Shishe x 200 ml.
Marka: La Roche Posay.

L2,800.00

Çfarë është

Anthelios Invisible Spray Spf 50 ofron mbrojtjen më të lartë UVA në historinë e Anthelios. Një mbrojtje me spektër të gjerë që ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga dëmtimet e shkaktuara nga UVA, UVB, Infrared dhe ndotja.

Ultra rezistent ndaj ujit, djersës dhe rërës. Nuk i djeg sytë. Cilësi e lehtë dhe jo ngjitëse.

Si te perdoret

Aplikoni krem ​​kundër diellit pak para ekspozimit në diell. Riaplikoni produktin shpesh dhe me bollëk për të ruajtur mbrojtjen, veçanërisht pas djersitjes, dushit ose larjes dhe tharjes me peshqir. Përdorimi i jashtëm.

Tekstura

Ultra-fluid. jo i yndyrshëm. Jo ngjitëse. Nuk lë shenja të bardha.

Përparësitë kryesore

Mbrojtja e saj me spektër të gjerë ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga rrezet uva dhe uvb dhe ndihmon kundër dëmtimit të shkaktuar nga rrezet infra të kuqe dhe ndotja.

Fakte shkencore

Formula krijon një rrjetë të fortë mbrojtëse që ofron një mbrojtje homogjene, ultra-rezistente, pa yndyrë dhe pa pika.

E testuar nën kontroll dermatologjik. Tolerueshmëri e lartë.

Përbërësit kryesor

Polimere smart

Një zbulim i madh në përbërësit e kremrave të diellit. Polimeret bllokojnë përbërësin vajor brenda formulës midis mikrokristaleve. Jo vetëm që kjo e bën formulën jo të yndyrshme, por këto kristale bashkohen për të formuar një rrjetë të fortë mbrojtëse që ofron një mbrojtje të qëndrueshme dhe shumë të qëndrueshme.

Xl-protect

Një kombinim i fuqishëm i filtrave uv dhe antioksidantëve që shkon përtej mbrojtjes nga rrezet e spektrit të gjerë uva dhe uvb për të mbrojtur kundër dëmtimit të lëkurës për shkak të agresioneve të jashtme, siç është ndotja.

Glicerina

Glicerina ndihmon në hidratimin e lëkurës që në aplikimin e parë.

Përbërësit e tjere

Aqua / uji • alkool denat. • homosalate • ethylhexyl salicylate • butyl methoxydibenzoylmethane • ethylhexyl triazone • octocrylene • glycerin • propanediol • bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine • c12-22 alkyl acrylate/hydroxyethylacrylate copolymer • diisopropyl adipate • diisopropyl sebacate • dicaprylyl ether • triethanolamine • tocopherol • phenylbenzimidazole sulfonic acid • akrilate / c10-30 alkili akrilat kospolimeri • glikoli kaprili • drometrizol trisiloxan • natrizol poliakrilat • trisodium etilenediamin disuccinate • parfranc / frag

C236830 / 1

Produkte në ofertë

La Roche Posay Anthelios Invisible Spray SPF 50 (Spray i padukshëm mbrojtës nga dielli)