Krem për fytyrën dhe trupin të prekur nga lezione psoriatike-Pharmaceris P Psoritar Intense Multifunctional Cream

Veprimi hidratues/ushqyes, mbrojtës, ristrukturues
Marka Pharmaceris
Formulimi krem
Masa 50 ml
Tipi i Lëkurës e ndjeshme/intolerante, e thatë/atopike
Specifik për fytyra, trupi
I përshtatshëm për të rritur
Kategori:

L2,360.00

Përshkrimi:

Pse do t’ju pëlqejë kremi për psoriasis Pharmerceris:

  • Redukton njolla të thata dhe me luspa në vetëm gjashtë aplikime.
  • Zbut shpërthimet e psoriazës dhe parandalon acarimin në të ardhmen.
  • Lehtëson kruajtjen, djegien dhe skuqjen.
  • Krenohet me veti anti-inflamatore, antifungale dhe antipruritike.
  • I testuar dermatologjikisht.

 

Çfarë duhet të dini:

Cilado qoftë ashpërsia e psoriasis tuaj, ky krem ​​është për ju! Formula e zhvilluar shkencërisht me tolerancë të lartë ka një përzierje unike të vajit të katranit të dëllinjës dhe ichthyol për të qetësuar lëkurën duke parandaluar gjasat e acarimit, falë vetive të tij anti-inflamatore, antifungale dhe antibakteriale. Shtimi i vajit të farës së kërpit dhe kanolës redukton shfaqjen e inflamacionit dhe skuqjes, ndërsa mbron lëkurën nga agresorët e jashtëm. Por pjesa më e mirë duhet të jetë fakti se ky hidratues i fytyrës dhe trupit i miratuar nga dermatologu redukton pamjen e lëkurës me luspa pas vetëm gjashtë përdorimeve, duke e bërë atë trajtimin perfekt për këdo që dëshiron rezultate të menjëhershme.

 

Pse është Escentual:

Ne e kuptojmë se sa e vështirë mund të jetë gjetja e një trajtimi psoriasis që nuk është i trashë, i rëndë dhe i pakëndshëm për t’u përdorur. Kjo është arsyeja pse ne e duam hidratuesin ditor inovativ të Pharmaceris; ka një strukturë absorbuese të menjëhershme që e lë lëkurën të butë dhe thellësisht të hidratuar. Duke vepruar si një masë parandaluese dhe një zgjidhje për ndezjet, kremi shumëfunksional është një domosdoshmëri për këdo që vuan nga lëkura shumë e thatë që kruhet, e nxehtë ose e kuqe.

 

Mënyra më e mirë për ta përdorur atë:

Aplikojeni çdo ditë duke masazhuar një sasi të vogël të kremit në lëkurën e pastruar dhe të thatë të prekur nga psoriasis. Pharamaceris rekomandon aplikimin e një shtrese më të trashë gjatë natës dhe shmangien e ekspozimit të drejtpërdrejtë ndaj rrezeve të diellit dhe rrezatimit UV kur përdorni këtë hidratues.

 

Vlerat:

I testuar dermatologjikisht.

 

Përbërësit

Aqua (ujë), Gjalpë Butyrospermum Parkii (Shea), Vaj Kanola (Canola), Triglicerid Kaprilik/Skaprik, Propanediol, Estere Decili të Hidrogjenizuara të Vajit të Ullirit, Dimetikon, Vaj Fruti Juniperus Communis, Alkool Cetyl (Cetyl Alkool, gliceralar, gliceralar) Kërp) Vaj farash, Pentaeritritil Tetraizostearat, PEG-75 Stearat, Hidroksiacetofenon, Ceteth-20, Steareth-20, Allantoin, Çamçakëz Xanthan, Acid Salicilik, Karbomer, Iktasol, Karbonat Natriumi, Dekstrin, Polydeksinileksik, Polydeksinil, Amikooleksik Vaji i farës Helianthus Annuus (luledielli), fenoksietanol

Produkte në ofertë