Korff – Essential Micropeeling Mask

Informacion për produktin

Produkti: Maskë peeling, mikroeksfoluese  për lekuren e fytyrës.
Veprimi: Pastron ne thellësi, eliminon qelizat e vdekura, njetrajteson ngjyrën dhe shkëlqimin e lekures se fytyrës.
Perdorimi: Aplikohet dy here ne jave.
Tipi i lekures: Te gjitha tipet.
Mosha: Te rritur.
Formulimi: Krem.
Paketimi : Kuti x 50 ml.
Marka: Korff.

L2,800.00

Çfarë është

Korff – Essential Micropeeling Mask eshte maskë peeling për fytyrën mikroeksfoluese, delikate dhe progresive, e cila stimulon rigjenerimin e lëkurës, duke e bërë atë të lëmuar dhe uniforme.

Redukton papërsosmëritë, njetrajteson ngjyren dhe shkëlqimin e lekures se fytyrës.
I pasuruar me Acid Mandelik dhe Niacinamide.

Mund të përdoret në të gjitha stinët e vitit, në mëngjes dhe në mbrëmje. Për të gjitha llojet e lëkurës.

Si te përdoret
Aplikojeni në lëkurë të pastruar dhe të thatë, lëreni për 15 minuta, më pas hiqni mbetjet me një leckë ose shpëlajeni. Përdoreni dy herë në javë.

E testuar klinikisht dhe dermatologjikisht. Pa derivate gruri.
Testuar për nikel, kobalt, krom, paladium dhe merkur *.

Rezultati pas përdorimit

27.5%
Hidratim *

10.4%
Shkëlqim *

* Testet kliniko-instrumentale të kryera në 20 vullnetarë pas 20 minutash nga një aplikim i vetëm

Perberesit

Aqua (Water); Glycerin; Mandelic Acid; Butylene Glycol; Carbomer; Propylene Glycol; Sodium Hydroxide; Sodium Polyacrylate Starch; 1,2-Hexanediol; Niacinamide; Alpha-Glucan Oligosaccharide; Lactococcus Ferment Lysate; Lactic Acid; Vitis Vinifera (Grape) Leaf Extract; Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Leaf Extract; Arnica Montana Flower Extract; Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract; Hedera Helix (Ivy) Extract; Hypericum Perforatum Flower/Leaf/Stem Extract; Polyglyceryl-4 Caprate; Sodium Chloride; Hydroxyacetophenone; Tetrasodium Glutamate Diacetate; Sodium Benzoate; Parfum (Fragrance).

Produkte në ofertë