ESI – Drimo

Original price was: L850.00.Current price is: L765.00.

100 stok

Shtesë ushqimore kundër zorrëve të ngadalta dhe meteorizmit

Formulë Zviceriane 100% bimore, me shije të ëmbël të likuirizias, me bazë Sene, Mëllage dhe bimëve të tjera medicinale (qimnon, mente, jamball), që stimulojnë tretjen e ushqimeve dhe rregullojnë funksionin fiziologjik intestinal, duke eleminuar kapsllëkun dhe meteorizmat dhe ndjesinë e fryrjes. Zgjidhja e duhur për këdo që vuan nga shqetësimet intestinale kronike ose nga sindromi e zorrës dembele.

Bimët e zgjedhura për mirëqenien e zorrëve

Sena favorizon funksionin normal intestinal. Qimnon (carvi) përmirëson funksionin digjestiv, stimulon lëvizshmërinë e zorrëve dhe eleminon gazrat intestinal. Mentja ka benefite për të gjithë traktin gastrointestinal, stimulon aktivitetin e stomakut dhe zorrëve dhe favorizon eleminimin e gazrave nga brenda zorrës. Jamballi (likuirizia) favorizon tretjen e ushqimit, ndërsa mullaga stimulon pjesën e fundit të zorrëve për nxjerrjen jashtë të feçeve duke rregulluar volumin e tyre.

Udhëzime mbi përdorimin

Rekomandohet  1-3 lugë çaji në ditë për të përtypur ose gëlltitur me pak ujë ose pije tjetër.

Nuk përmban: Aromë artificiale, ngjyrues artificialë konservantë, produkte qumështi, gluten, laktozë, OMG, sheqer të shtuar.

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.