Bioderma Pigmentbio H2O Eau Micellaire Eclaircissante

Veprimi kundër njollave
Marka Bioderma
Formulimi solucion
Masa 250ml
Tipi i lëkurës për çdo lëkurë
I përshtatshëm për femra, të rritur
Specifik për fytyra, sytë
Kategori:

L2,450.00

Përshkrimi

I formuluar posaçërisht për njerëzit, lëkura e të cilëve është e prirur ndaj problemeve të pigmentimit, UJI MICELAR BIODERMA PIGMENTBIO H2O LIGHTENING pastron butësisht dhe në mënyrë efektive fytyrën dhe sytë. Micelat që përmban kjo formulë eliminojnë papastërtitë duke respektuar ekuilibrin e lëkurës.

Ky trajtim përmban një kombinim të patentuar të përbërësve aktivë që rregullon mekanizmat biologjikë të përfshirë në gjenerimin e njollave kafe për të garantuar një efekt antihiperpigmentues dhe parandalim optimal.

Ai gjithashtu eksfolon qelizat e vdekura të lëkurës, të cilat ndonjëherë mund të jenë shkaku i njollave të errëta. Uji micellar Bioderma PigmentBio H2O përgatit lëkurën për të marrë kujdesin e një produkti nga sfera e Pigmentbio për të ndihmuar në zbardhjen e çdo njolle kafe dhe për të parandaluar shfaqjen e tyre.

Rezultatet:

Pastron dhe heq make-up

  • Veprim i fuqishëm pastrues dhe ndriçues: 90%

Ndriçon çehren

  • Lëkurë më homogjene dhe e lëmuar: 74%

Ofron një ndjenjë rehati

  • Ndjenja e rehatisë së lëkurës: 90%

 


Përbërja: 

Aqua/Water/EAU, PEG-6 Glyceride Caprylic/Capric, Polysorbate 20, DiPropilen glikol, PEG-40 Vaj kastor i hidrogjenizuar, fructooligosaccharides, Disodium Edta, Mannitol, Xylitol, Ctrimonium Brom EKSTRAKT, RHAMNOZA, HEKSAPEPTID-2. [BI 520],

Tolerancë shumë e mirë ndaj lëkurës dhe syrit 

Pa aromë

 


 

Këshilla për përdorimin: 

Këshillohet që:

  1. Vendoset në një top pambuku.
  2. Pastroni/largoni grimin nga fytyra dhe sytë.
  3. Thajeni butësisht.

Produkte në ofertë