Avene XeraCalm A.D Baume Relipidant

Informacion për produktin

Produkti: Balsam
Veprimi: hidratues/ushqyes
Përdorimi:Aplikohet ne fytyre dhe ne trup
Tipi i lekures: e thatë/atopike
Mosha:bebe, fëmijë, femra, meshkuj, të rritur
Formulimi: balsam
Paketimi: 200 ml, 400 ml
Marka: Avene.

Original price was: L3,200.00.Current price is: L2,560.00.

Përshkrimi:

Balsami që rimbush lipidet ushqen, qetëson dhe qetëson lëkurën e thatë dhe të kruajtjes, të prirur ndaj dermatitit atopik dhe ekzemës. Ndihmon në ribalancimin e mikrobiomës duke mbështetur sistemin mbrojtës të lëkurës për një lëkurë të shëndetshme. I sigurt për të gjithë familjen.

Përdorimi:

Pas pastrimit me vaj pastrues për rimbushjen e lipideve XeraCalm A.D, aplikojeni 1-2 herë në ditë në zonat shumë të thata të fytyrës dhe/ose trupit.

Përfitimi:

  • PATENTUAR

    Pompa pa ajër e mban balsam të sigurt për të gjithë përdorimin e tij pa asnjë konservues

  • BALANCAVE

    Ndihmon në ruajtjen e mikrobiomës natyrale të lëkurës për një mjedis të shëndetshëm të lëkurës

  • ULTRA-PASUR

    Mbyll lagështinë dhe rikthen barrierën e lëkurës për hidratim 48-orësh

Përbërja:

I-MODULIA:

Kompleksi postbiotik nga Uji Termal i Burimeve Avène qetëson kruajtjen* duke mbështetur sistemin mbrojtës të lëkurës

CER-OMEGA:

Rrjedh nga aguliçe e mbrëmjes dhe e pasur me omega-6 për të ushqyer, hidratuar dhe ndihmuar në rivendosjen e barrierës së lëkurës

UJI TERMAK I BURIMIT AVENE:

E treguar klinikisht nga 150 studime për të qetësuar, zbutur dhe qetësuar lëkurën

KOZMETIKA STERILE:

Lejon që formula të jetë pa konservues, parabenë dhe aroma me paketimin e saj të patentuar pa ajër

Përbëresit:

AVÈNE UJI TERMAK BURIM, VAJ MINERAL, GLICERINE, TRIGLICERID KAPRIL/KAPRIK, PEG-12, VAJ OENOTHERA BIENNIS. Glyceryl Stearate, Myerth-3 myristate PEG-100 Stetarate, poliakrilat-13, Aquaphilus dolomiae ekstrakt, arginine, acid citrik, vaj primrose/ vaji i palmës së palmës, esteret e gliisobutenit, polyisorbate 20, acetate natriumi, isosterete sorni, tocopherolololol, gliisobutene, polisorbate 20, sodium acetate, sorbitë isosterete, tocoperololol, gliisobuten. .

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.