Avene Tolérance Lotion nettoyante gélifiée

Produkti: Xhel pastrues
Veprimi: pastrues
Perdorimi: Aplikojeni ne fytyre
Marka: Avene
Formulimi: xhel
Tipi i lëkurës: e ndjeshme/intolerante
Specifik për: buzët, fytyra, sytë
I përshtatshëm për: fëmijë, të rritur
Paketimi: 200 ml

L2,000.00

Pershkrimi:

Ky locion pastrues për lëkurë të ndjeshme ndaj reaktive pastron butësisht dhe largon make-up-in nga fytyra, sytë dhe buzët. Eliminon papastërtitë e grumbulluara gjatë ditës pa e irrituar tepër lëkurën apo pa e tharë atë. Pastrues pa aromë dhe pa shpëlarje për heqjen e grimit, tekstura e tij pak me xhel garanton rehati dhe butësi për lekuren.

Perdorimi:

Aplikojeni në fytyrë, sy dhe buzë duke përdorur një top pambuku ose direkt me majat e gishtave. Pa shpëlarje.

Përbëresit:

Një kombinim i agjentëve të butë pastrues dhe ujërave termale qetësuese Avène për pastrim me respektin më të madh për lëkurën më të ndjeshme.

Përbërja:

UJI TERMAK BURIMI AVENE (AVENE AQUA). ALKOOL CETEARYL. FILTRAT E EKSTRATIT AQUAPHILUS DOLOMIAE. ARGININË. GLIKOLI KAPRIL. KOKO-GLUKOZID. FOSFATI DISODIUM. ACIDI HIDROKSIKAPRIK. Oksidi i MAGNEZIT. FOSFATI I KALIUMIT. BENZOAT NATRIUM. SODIUM CETEARYL SULFATE. HIDROKSIDI I NADIUMIT. TROMETAMINA. UJI (AQUA)

Produkte në ofertë