Avene Tinted Fluid SPF 50+

 

Informacion për produktin

Produkti: Krem dielli
Veprimi: hidratues/ushqyes, mbrojtës
Perdorimi:  Aplikojeni ne lekure para ekspozimit ne diell
Tipi i lekures: e ndjeshme/intolerante
Mosha: femra, meshkuj, të rritur
Niveli i mbrojtjes: shumë i lartë SPF 50-50
Formulimi: emulsion
Paketimi :  50 ml.
Marka: Avene.

L2,175.00

Pershkrimi:

Avène Sun Tinted Fluid Unifying SPF50+ është një krem ​​dielli ultra-mbrojtës i krijuar posaçërisht për lëkurën e ndjeshme dhe të prirur ndaj djegies nga dielli. I formuluar me një teksturë të lehtë dhe të lyer delikate, ky krem ​​përzihet me lëkurën për një pamje të shkëlqyeshme dhe rrezatuese. Gjithashtu siguron mbrojtje të lartë UVB-UVA gjatë gjithë ditës, për shkak të formulës së tij të papërshkueshme nga uji dhe jetëgjatësisë afatgjatë në lëkurë, ndërsa shtimi i Ujit Termal të Burimeve Avène hidraton dhe tonifikon lëkurën, duke ofruar mbrojtje të mëtejshme kundër agresioneve të shkaktuara nga diell dhe det/pishinë.

Përbërësit kryesorë:

Uji Termal i Burimeve Avène ka një përbërje unike, të pasur dhe të qëndrueshme, që e bën atë veçanërisht të përshtatshëm për të qetësuar, zbutur dhe qetësuar lëkurën e brishtë dhe/ose të ndjeshme;
Pre-Tocopheryl, një antioksidant i fuqishëm i lidhur me vitaminën E, mbron qelizat e lëkurës nga dëmtimi i shkaktuar nga radikalet e lira.

Përdorimi:
Aplikoni Avène Sun Tinted Fluid Unifying SPF50+ në të gjithë trupin përpara ekspozimit në diell. Përsëriteni gjatë gjithë ditës, aq shpesh sa është e nevojshme.

Produkte në ofertë

Avene Tinted Fluid SPF 50+