Avene Spray spf 50 adult 200ml

 

Informacion për produktin

Produkti: Spraj për mbrojtjen e lëkurës së trupit nga rrezatimi ultravjollcë
Veprimi:antioksidues, hidratues/ushqyes, mbrojtës
Perdorimi:Aplikohet para ekzpozimit ne Diell
Tipi i lekures:e ndjeshme/intolerante
Mosha:femra, meshkuj, të rritur
Formulimi:solucion
Paketimi: 200 ml
Niveli i mbrojtjes:shumë i lartë SPF 50-50
Marka: Avene.

L2,550.00

Përshkrimi:

Eau Thermale Avène Spray SPF 50+ ofron mbrojtje shumë të lartë nga dielli për lëkurën e ndjeshme të ekspozuar ndaj rrezeve intensive të diellit. E përshtatur për fytyrën dhe trupin, tekstura e saj mbrojtëse ofron një ndjesi rehatie të menjëhershme dhe afatgjatë, një efekt kundër tharjes dhe hidratim deri në gjashtë orë.

Në zemër të Avène Spray SPF 50+ është kompleksi ekskluziv mbrojtës Sunsitive® i zhvilluar nga Pierre Fabre Research dhe i përbërë nga:

– Një sistem i patentuar filtri dielli që përmban vetëm katër filtra dielli, për mbrojtje shumë të gjerë dhe të qëndrueshme UVB-UVA dhe tolerancë optimale të lëkurës.

– Provitamina E (Pre-tokoferil), një antioksidant i fuqishëm, për të mbrojtur kundër radikalëve të lirë.

– Uji Termal i Burimit Avène i njohur për vetitë e tij zbutëse, qetësuese dhe antiirrituese.

Sistemi i tij i kapakut OPEN/STOP e bën atë më të përshtatshëm për t’u përdorur: HAPUR: rrotullojeni dhe hunda shfaqet. STOP: kthejeni atë dhe hunda zhduket.

Përfitimet:

• FOTOPROTECTION: filtra fotostabile UVB-UVA që mbrojnë nga efektet e dëmshme të rrezeve të diellit.

• ANTIOKSIDANT: ndihmon në mbrojtjen nga radikalet e lira.

• REZISTENT NDAJ UJIT: mbron lëkurën nga efektet e dëmshme të diellit edhe kur notoni.

• HIDRATUES : hidraton shtresat e siperme te lekures.

 

Perdorimi:

Përpara ekspozimit në diell, aplikojeni me bollëk në fytyrë dhe/ose trup (për shembull, 6 spërkatje në parakrah). Riaplikoni shpesh për të ruajtur mbrojtjen, veçanërisht pas djersitjes, notit ose tharjes me peshqir.

Përbërja:

UJI TERMAK BURIMI AVENE (AVENE AQUA). C12-15 BENZOAT ALKIL. KOKO-KAPRILAT/KAPRATE. METILENI BIS-BENZOTRIAZOLIL TETRAMETILBUTYLFENOL [NANO]. DIISOPROPIL ADIPATE. UJI (AQUA). BIS-ETILHEKSILOKSIFENOL METOKSIFENIL TRIAZINA. DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE. POLIGERIL-2 DIPOLIHIDROXISTEARAT. GLICERINA. BUTILI METOKSIDIBENZOILMETANI. DECIL GLUKOZID. ACIDI BENZOIK. BUTILENE GLIKOLI. TRIGLICERIDI KAPRIL/KAPRIK. GLIKOLI KAPRIL. DISODIUM EDTA. AROMË (PARFUM). VAJI I FARAVE HELIANTHUS ANNUUS (VAJI I FARËS SUNLULEDIELLI). ACIDI HIDROKSIKAPRIK. LAURIL GLUKOZID. OXOTIAZOLIDINË. PROPILENE GLIKOLI. BENZOAT NATRIUM. CITRAT NATRIUM. KARBOXILAT E NATRIMIT LAURIL GLUKOZA. ACIDI SORBIK. TOKOFEROLI. TOKOFERILI GLUKOZID. XANTHAN GUM

Produkte në ofertë

Avene Spray spf 50 adult 200ml