Avene spray spf 30 200ml

Informacion për produktin

Produkti:Spray për trupin, mbrojtës nga dielli
Veprimi: Antioksidues, mbrojtës
Perdorimi: Aplikohet në lëkurë para ekspozimit ne diell
Tipi i lekures:e ndjeshme/intolerante
Mosha: femra, meshkuj, të rritur
Formulimi: spray
Niveli i mbrojtjes: i lartë SPF 30
Paketimi : 200 ml.
Marka: Avene.

L2,475.00

Përshkrimi:

Avene spray spf 30 është nje spray për lëkurën e ekspozuar nga dielli

Përdorimi:

Përpara ekspozimit në diell, aplikoni me bujari Spray SPF 50+ në fytyrë dhe/ose trup (për shembull, 6 spërkatje mesatarisht në parakrah). Spërkatni një mjegull të lehtë me Spray me ujë të burimeve termale Avene. Pas ekspozimit në diell, pastroni dhe thani lëkurën tuaj, më pas aplikoni me bujari xhelin krem në fytyrë dhe trup për të hidratuar dhe qetësuar lëkurën tuaj të ndjeshme.

Përbërja:

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). C12-15 ALKYL BENZOATE. COCO-CAPRYLATE/CAPRATE.
METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL [NANO]. DIISOPROPYL ADIPATE.
WATER (AQUA). BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE. DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE. POLYGLYCERYL-2 DIPOLYHYDROXYSTEARATE. GLYCERIN. BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE. DECYL GLUCOSIDE. BENZOIC ACID. BUTYLENE GLYCOL. CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. CAPRYLYL GLYCOL. DISODIUM EDTA. FRAGRANCE (PARFUM). HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL (HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL). HYDROXYCAPRIC ACID. LAURYL GLUCOSIDE. OXOTHIAZOLIDINE. PROPYLENE GLYCOL. SODIUM BENZOATE. SODIUM CITRATE. SODIUM LAURYL. GLUCOSE CARBOXYLATE. SORBIC ACID. TOCOPHEROL. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. XANTHAN GUM.

Produkte në ofertë

Avene spray spf 30 200ml