Avène Sport Fluid SPF 50+

Informacion për produktin

Produkti:Krem Dielli
Veprimi: hidratues/ushqyes, duke mbrojtur
Perdorimi:Aplikohet ne fytyre ose ne trup
Tipi i lekures:i ndjeshëm/jotolerant, çdo lloj lëkure
Mosha: Te rritur.
Formulimi: leng
Paketimi: 100 ml.
Marka: Avene.

Original price was: L3,100.00.Current price is: L2,170.00.

Pershkrimi:

Falë strukturës së tij ultra të lëngshme dhe të lehtë, SPF 50+ Sport Fluid është përshtatur në mënyrë të përkryer me nevojat e lëkurës së njerëzve sportivë, edhe gjatë përpjekjeve më intensive. Është shumë rezistent ndaj ujit dhe djersës*.

Në zemër të Fluidit Sportiv SPF 50+, është kompleksi ekskluziv mbrojtës Sunsitive® i zhvilluar nga Pierre Fabre Research dhe i formuluar me:

– Një sistem filtri i patentuar që përmban vetëm katër filtra dielli, për mbrojtje shumë të gjerë dhe të qëndrueshme UVB-UVA dhe tolerancë optimale të lëkurës.

– Provitamina E (Pre-tokoferil), një antioksidant i fuqishëm, për të mbrojtur kundër radikalëve të lirë.

– Uji Termal i Burimit Avène i njohur për vetitë e tij zbutëse, qetësuese dhe antiirrituese.

Shishja e saj e pompës pa ajër e bën të lehtë aplikimin e sasisë së duhur të produktit.

Përfitimet:

• ANTIOKSIDANT: Ndihmon në mbrojtjen nga radikalet e lira.

• SHUME REZISTENT NDAJ UJIT DHE Djersesit*: Mbron lekuren nga efektet e demshme te diellit edhe kur notoni ose nen efektet e nxehtesise ose aktivitetit fizik.
• JO NGJITHË: Tekstura e tij ultra e lëngshme, e lehtë dhe e freskët nuk lë një shtresë ngjitëse në lëkurë.
• FOTOPROTECTION: Filtra fotostabile UVB-UVA që mbrojnë nga efektet e dëmshme të rrezeve të diellit.
• PA GJEZË E BARDHË: Për përfundim të padukshëm në lëkurë.

Përdorimi:

Përpara ekspozimit në diell, aplikojeni me bollëk në fytyrë dhe/ose trup (për shembull, 2 shtrydhje të vogla të produktit në parakrah). Riaplikoni shpesh për të ruajtur mbrojtjen, veçanërisht pas djersitjes, notit ose tharjes me peshqir.

Përbëresit:

Mbrojtje optimale nga UVB dhe UVA e garantuar në kushte të aktivitetit intensiv sportiv.

Përbërja e detajuar:

UJI TERMAK BURIMI AVENE (AVENE AQUA). C12-15 BENZOAT ALKIL. KARBONAT DICAPRILIL. METILENI BIS-BENZOTRIAZOLIL TETRAMETILBUTYLFENOL [NANO]. UJI (AQUA). GLICERINA. BIS-ETILHEKSILOKSIFENOL METOKSIFENIL TRIAZINA. DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE. DIISOPROPIL ADIPATE. BUTILI METOKSIDIBENZOILMETANI. CETEARYL ISONONANOATE. SILIKA. LAURIL GLUKOZID. POLIGERIL-2 DIPOLIHIDROXISTEARAT. DECIL GLUKOZID. C10-18 TRIGLICERIDE. TRIMETILPENTANEDIOLI/ACIDI ADIPIK/KOSPOLIMERI KRYQESOR I GLICERINES. ACIDI BENZOIK. BUTILENE GLIKOLI. TRIGLICERIDI KAPRIL/KAPRIK. GLIKOLI KAPRIL. ACID CITRIK. DISODIUM EDTA. AROMË (PARFUM). GLICERI BEHENATE. GLICERILI DIBEHENAT. 4. OXOTIAZOLIDINA. CETIL FOSFATI I KALIUMIT. PROPILENE GLIKOLI. BENZOAT NATRIUM. TOKOFEROLI. TOKOFERILI GLUKOZID. TRIBEHENIN. XANTHAN GUM

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.