Avène Silky Mist SPF 30+

Informacion për produktin

Produkti: Krem mbrojtes nga dielli
Veprimi: Hidraton,zbut e qetëson lëkuren.
Perdorimi: Nje lyerje ne darke ose ne mëngjes.
Tipi i lekures:i ndjeshëm/jotolerant. çdo lloj lëkure
Mosha: Te rritur.
Formulimi: Spray.
Paketimi: 150 ml.
Marka: Avene.

L2,625.00

Përshkrimi:

Avène Sun Silky Mist SPF30 është një krem ​​kundër diellit me spërkatje, i krijuar posaçërisht për lëkurë të ndjeshme dhe të prirur ndaj djegies nga dielli. I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, ky sprej siguron mbrojtje të lartë UVB-UVA gjatë gjithë ditës, për shkak të formulës së tij rezistente ndaj ujit dhe jetëgjatësisë së gjatë në lëkurë. Shtimi i ujit termal të burimit Avène hidraton dhe tonifikon lëkurën, duke ofruar mbrojtje të mëtejshme kundër agresioneve të shkaktuara nga dielli dhe deti/pishina. Lëkura është e hidratuar bukur dhe e mbrojtur nga dëmtimet nga radikalet e lira, duke e bërë këtë produkt ideal për të marrë pushimet verore.

Përdorimi:

Aplikoni Avène Sun Silky Mist SPF30 në të gjithë trupin përpara ekspozimit në diell. Përsëriteni gjatë gjithë ditës, aq shpesh sa është e nevojshme.

Përbërësit kryesorë:

  • Uji Termal i Burimeve Avène ka një përbërje unike, të pasur dhe të qëndrueshme, që e bën atë veçanërisht të përshtatshëm për të qetësuar, zbutur dhe qetësuar lëkurën e brishtë dhe/ose të ndjeshme;
  • Pre-Tocopheryl, një antioksidant i fuqishëm i lidhur me vitaminën E, mbron qelizat e lëkurës nga dëmtimi i shkaktuar nga radikalet e lira.

Përbërësit:

C12-15 BENZOAT ALKIL. ISODODEKANE DISOPROPIL ADIPATE KOKO-KAPRILAT DICAPRIL KARNONATE DIETILHEXYL BUTAMINO TRIAZONE. BIS-ETILOKSILOXTFENOL METOKSIFENIL TRIAZINA. BUTILI METOKSIDIBENZOILMETANI.

Produkte në ofertë

Avène Silky Mist SPF 30+