Avène PhysioLift Smoothing Protective Cream SPF 30

Informacion për produktin

Produkti:  Krem hidratues, për lekure te thate dhe shume te thate.
Veprimi:anti-rrudhë, hidratues/ushqyes, mbrojtës, rigjenerues
Perdorimi:Aplikojeni ne fytyre dhe ne qafe.
Tipi i lekures:e ndjeshme/jotolerante, për çdo lloj lëkure
Mosha: Te rritur.
Formulimi: Krem.
Paketimi: 30 ml
Marka: Avene.

L4,050.00

Përshkrimi:

Kremi mbrojtës Avène PhysioLift Protect Smoothing Protective SPF30 është një hidratues i përditshëm që lufton shenjat e plakjes duke mbrojtur lëkurën. Fillimisht, ai jo vetëm që mund të hidratojë thellësisht lëkurën, por edhe të stimulojë prodhimin e kolagjenit. Që do të thotë se mund të rrisë elasticitetin e lëkurës dhe të ndihmojë në parandalimin dhe zvogëlimin e shenjave të plakjes si humbja e qëndrueshmërisë dhe rrudhat. Përveç kësaj, me një përzierje të fuqishme filtrash kundër diellit, ky krem ​​ditor mund të mbrojë lëkurën edhe nga efektet e dëmshme të rrezatimit diellor. Së bashku me përfitimet antioksidante, është në gjendje të ndihmojë në kufizimin e efekteve të fotoplakjes në lëkurë. Me një teksturë kremoze dhe me aromë delikate, i jep lëkurës tuaj një pamje të shkëlqyeshme, më të lëmuar dhe uniforme. 81% e përdoruesve raportuan se lëkura ishte e mbushur menjëherë, 79% deklaruan se pas 7 ditësh përdorimi rrudhat ishin më të lëmuara dhe 92% deklaruan se pas 1 muaj përdorimi lëkura ishte më e fortë.

Përbërësit kryesorë:

  • Ascofillin™ stimulon prodhimin e kolagjenit. Ndihmon në parandalimin dhe zvogëlimin e shenjave të plakjes;
  • Uji Termal i Burimeve Avène ka një përbërje unike dhe të pasur. Ka aftësinë që jo vetëm të qetësojë, por edhe të hidratojë dhe zbusë lëkurën e brishtë dhe të ndjeshme;
  • Glicerina tërheq ujin dhe e lidh atë me lëkurën, duke e mbajtur atë të hidratuar dhe gjithashtu të mbrojtur nga agresorët e jashtëm. Mbron nga acarimi dhe gjithashtu ndihmon në rivendosjen e barrierës së lëkurës;
  • Acidi hialuronik mund të hidraton thellësisht lëkurën, duke e mbushur atë. Ai rrit elasticitetin dhe ndihmon në reduktimin e linjave të imta dhe rrudhave;
  • Përzierje e fuqishme e filtrave kundër diellit si Tinosorb M dhe Tinosorb S që mbrojnë lëkurën nga rrezet UVA dhe UVB;
  • Tokoferoli, i njohur gjithashtu si Vitamina E, jep veti antioksiduese. Mbron nga radikalet e lira dhe rrit fotombrojtjen duke kufizuar efektet e fotoplakjes në lëkurë.

Përdorimi:

Aplikoni kremin mbrojtës Avène PhysioLift Protect Smoothing SPF30 në mëngjes si në fytyrë ashtu edhe në qafë. Aplikojeni me një masazh të butë.

Përbërësit:

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA), C12-15 ALKYL BENZOATE, DICAPRYLYL CARBONATE, GLYCERIN, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL [NANO], WATER (AQUA), BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE, DIISOPROPYL ADIPATE, DIMETHICONE, METHYL GLUCETH-20, SILICA, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, ZEA MAYS (CORN) STARCH (ZEA MAYS STARCH), GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, ACRYLATES/​C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, ASCOPHYLLUM NODOSUM EXTRACT, BENZOIC ACID, CAPRYLIC/​CAPRIC TRIGLYCERIDE, CAPRYLYL GLYCOL, DECYL GLUCOSIDE, DISODIUM EDTA, FRAGRANCE (PARFUM), GLYCERYL BEHENATE, GLYCERYL DIBEHENATE, HYDROGENATED STARCH HYDROLYSATE, PROPYLENE GLYCOL, PVP, SODIUM HYALURONATE, SODIUM HYDROXIDE, STEARYL ALCOHOL, TOCOPHEROL, TOCOPHERYL GLUCOSIDE, TRIBEHENIN, XANTHAN GUM.

Produkte në ofertë

Avène PhysioLift Smoothing Protective Cream SPF 30