Avene lotion micellaire

Informacion për produktin

Produkti: Pastrues për lëkurën
Veprimi: hidratues/ushqyes, pastrues
Përdorimi: Aplikojeni në mëngjes dhe në mbrëmje në fytyrë dhe sy
Formulimi: solucion
Tipi i lëkurës: e ndjeshme/intolerante
I përshtatshëm për: femra, të rritur
Specifik për: fytyra, sytë dhe buzet
Vëllimi: 400 ml
Marka: Avene

L1,600.00

Përshkrimi:

Locioni Micellar është një pastrues, tonik dhe makijazhi 3-në-1 pa shpëlarje. Bazuar në molekulat e micelës, që çliron agjentë pastrues me kontakt me lëkurën duke e lënë atë të butë, të pastër dhe të hidratuar. Formuluar posaçërisht për të gjitha llojet e lëkurës së ndjeshme. Për fytyrën, sytë dhe buzët.

  • Locioni ynë micellar pastrues butësisht është i pasur me ujë qetësues të burimeve termale Avène, për të hequr make up-in duke mbrojtur pengesën e lëkurës.
  • Formula pa shpëlarje.

Përdorimi:
Aplikojeni në mëngjes dhe në mbrëmje në fytyrë dhe sy me një shtupë pambuku. Përsëriteni duke përdorur një jastëk pambuku të freskët nëse është e nevojshme.

Përbërësit kryesorë:
Miqelizat: Heq butësisht ndotësit dhe make-up-in pa u tharë.
Uji termal i burimit Avène: aktiv unik, anti-irritues me veti qetësuese që e lënë lëkurën të qetësohet, të butë dhe të butë.

Përbërësit:
Uji Termal i Burimit Avene (Avene Aqua). Pentilen Glikoli. Gliceride kaprilike/kaprike Peg-6. Bromidi Cetrimonium. Disodium Edta. Aromë (Parfum). Vaji i ricinit i hidrogjenizuar Peg-40. Çamçakëz sklerotium. Klorid sodium.

Produkte në ofertë