Avene Lait SPF 50+

Informacion për produktin

Produkti: Krem kundra diellit
Veprimi: antioksidues, hidratues/ushqyes, mbrojtës
Përdorimi: Aplikojeni në fytyr dhe në lekurë
Marka: Avene
Formulimi: qumësht
Tipi i lëkurës: e ndjeshme/intolerante
Specifik për: fytyra, trupi
I përshtatshëm për: femra, meshkuj, të rritur
Spf: shumë i lartë SPF 50-50
Paketimi: 250 ml

L2,550.00

Përshkrimi:

Ky locion fotombrojtës ofron mbrojtje të gjerë kundër rrezeve të gjata dhe të shkurtra UVB-UVA. Fotostabile, plotëson të gjitha kërkesat e sigurisë për lëkurën e ndjeshme. Struktura e tij e lëngshme, e formuluar për një kënaqësi të vërtetë përdorimi, përfiton nga shoqata ekskluzive e mbrojtjes Sunsitive® që rezulton nga Hulumtimi i Grupit Pierre Fabre. Ai përbëhet nga një sistem i patentuar që përmban vetëm katër filtra dielli, për një mbrojtje shumë të gjerë të qëndrueshme ndaj diellit dhe një tolerancë optimale ndaj lëkurës. Provitamina E (pre-tokoferil), një antioksidant i fuqishëm, vepron për të mbrojtur qelizat kundër radikaleve të lira, dhe Uji Termal i Burimeve Avène, i njohur për vetitë e tij qetësuese dhe zbutëse. I lehtë dhe jo i yndyrshëm, ky locion i këndshëm për t’u aplikuar është hidratues, përthithet shpejt dhe lë një fund të padukshëm në lëkurë. Çertifikuar UVA, pa aroma dhe pa efekte të bardha. Miratuar nga Shoqata Kanadeze e Dermatologjisë.

Përfitimet:

• FOTOMBROJTJE SPF 50+.

• rezistent ndaj ujit për 40 minuta për mbrojtje të shtuar.

• JO FILM I BARDHË dhe përfundim i padukshëm në lëkurë.

Përdorimi:

Sa herë që është e nevojshme

Aplikojeni me bollëk dhe në mënyrë të barabartë në fytyrë dhe trup 15 minuta para ekspozimit në diell.

Riaplikoni të paktën çdo 2 orë.

Aplikojeni përsëri pas 40 minutash not ose pas djersitjes dhe menjëherë pas fshirjes me peshqir.

Rezultatet:

• FOTOMBROJTËS SPF 50+.

• REZISTENT ndaj ujit për 40 minuta për siguri të shtuar.

• Finim pa BARDHË dhe i padukshëm në lëkurë.

Përbërja e detajuar:

Përbërësit aktivë / Përbërësit aktivë. Oktokrilen / Oktokkrilen 9%. Bisoctrizol 4%. Avobenzone 3%. Titanium dioxide / Titanium dioxide 2.6%. Bemotrizinol / Bemotrizinol 2%. Përbërësit joaktivë / Përbërësit joaktivë. Ujë / Ujë. Dikapril eter / Dikapril eter. Ciklopentasiloksani. Izononanoat cetearil / Cetearyl isononanoate. Glicerinë / Glicerinë. C12-15 alkil benzoat / C12-15 alkil benzoat. Di-izopropil adipat / Diizopropil adipat. Potassium cetyl phosphate / Potassium cetyl phosphate. Alkool stearyl / Alkool stearyl. Cikloheksasiloksani. VP/Kopolimer Eicozen / VP/Kopolimer Eicozen. Triglicerid kaprilik/kaprik / Triglicerid kaprilik/kaprik. Glikoli kapril. Decil glukozid / Decil glucoside. Dimetikoni. Natriumi EDTA / Disodium EDTA. Parfum / Parfum. Glyceryl behenate / Glyceryl behenate. Gliceril dibehenat / Glyceryl dibehenate. Propylen glycol / Propylene glycol. Silicë / Silicë. Acidi sorbik / Acidi sorbik. Mixed tocopherol concentrate / Mixed tocopherol concentrate. Tokoferil glukozid / Tocopheryl glucoside. Tribehenin / Tribehenin. Çamçakëz Xanthan / Çamçakëz Xanthan

 

 

Produkte në ofertë

Avene Lait SPF 50+