Avene Lait Enfant SPF50

Informacion për produktin

Produkti: Qumësht mbrojtës nga dielli.
Veprimi:antioksidues, hidratues/ushqyes, mbrojtës
Perdorimi: Aplikojenin ne fytyre dhe ne trup para ekspozimit ne diell.
Tipi i lekures:E ndjeshme/intolerante.
Mosha: Per femije.
Formulimi: Krem
Vellimi: : 250 ml.
Marka: Avene.

L2,550.00

Përshkrimi:

Lait enfant SPF 50+ ofron mbrojtje shumë të lartë nga dielli për lëkurën e ndjeshme të fytyrës dhe trupit të fëmijëve. Një teksturë penguese kundër agresionit, e lëngshme, e lehtë dhe e lehtë për t’u aplikuar. Një formulë shumë rezistente ndaj ujit me një film mbrojtës të përforcuar.

Në zemër të qumështit për fëmijë SPF 50+, qumështi mbrojtës ndaj diellit për fëmijë, kombinimi ekskluziv i mbrojtjes Sunsitive®, që rezulton nga Pierre Fabre Research dhe i përbërë nga:

– Një sistem filtri i patentuar që përmban vetëm katër filtra dielli, për mbrojtje shumë të gjerë të qëndrueshme UVB-UVA dhe tolerancë optimale të lëkurës.

– Provitamina E (Pre-tokoferil), antioksidant i fuqishëm, për mbrojtjen e qelizave nga radikalet e lira.

– Uji Termal i Burimeve Avène njihet për vetitë e tij qetësuese, antiirrituese dhe zbutëse.

Përdorimi:

Përpara ekspozimit në diell, aplikojeni me bollëk kremin tuaj kundër diellit në fytyrë dhe/ose në trup (për shembull, 2 gishta të produktit në krah). Riaplikoni shpesh për të ruajtur mbrojtjen, veçanërisht pas djersitjes, notit ose fshirjes me peshqir.

Përfitimet:

• FOTOPROTECTIVE: filtra fotostabile UVB-UVA që luftojnë kundër efekteve të dëmshme të rrezatimit diellor.

• ANTIOKSIDANT: ndihmon në mbrojtjen e qelizave nga radikalet e lira.

• PA AROMË: për respekt më të madh për lëkurën e ndjeshme ose intolerante.

• SHUMË REZISTENT NGA UJI: mbron lëkurën nga efektet e dëmshme të diellit edhe gjatë notit.

• hidratues: hidraton shtresat e sipërme të lëkurës.

• JO EFEKT I BARDHË: për një çehre natyrale dhe mbrojtje të padukshme.

Përbërja:

UJI TERMAK BURIMI AVENE (AVENE AQUA). C12-15 BENZOAT ALKIL. KOKO-KAPRILAT/KAPRATE. METILENI BIS-BENZOTRIAZOLIL TETRAMETILBUTYLFENOL [NANO]. DIISOPROPIL ADIPATE. UJI (AQUA). BIS-ETILHEKSILOKSIFENOL METOKSIFENIL TRIAZINA. DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE. POLIGERIL-2 DIPOLIHIDROXISTEARAT. GLICERINA. BUTILI METOKSIDIBENZOILMETANI. SILIKA. DECIL GLUKOZID. ACIDI BENZOIK. BUTILENE GLIKOLI. TRIGLICERIDI KAPRIL/KAPRIK. GLIKOLI KAPRIL. DISODIUM EDTA. VAJI I FARAVE HELIANTHUS ANNUUS (VAJI I FARËS SUNLULEDIELLI). ACIDI HIDROKSIKAPRIK. LAURIL GLUKOZID. OXOTIAZOLIDINË. PROPILENE GLIKOL. BENZOAT NATRIUM. CITRATI I NATRIT. KARBOXILAT E NATRIMIT LAURIL GLUKOZA. POLIAKRILAT NADIUM. SODIUM STEAROYL GLUTAMATE. ACIDI SORBIK. TOKOFEROLI. TOKOFERILI GLUKOZID. XANTHAN GUM

Produkte në ofertë

Avene Lait Enfant SPF50