Avène Intense Protect SPF 50+

Informacion për produktin

Produkti: Krem per mbrojten nga rrezatimi diellor.
Veprimi: Mbron lekuren nga demtimi i rrezatimit diellor.
Perdorimi: Aplikohet para ekspozimit ne diell.
Tipi i lekures: Te gjitha tipet.
Mosha: Femije, te rritur.
Niveli i mbrojtes: Spekter i larte,spf 50 +
Formulimi: Krem.
Paketimi : Tubet x 150 ml.
Marka: Avene

Original price was: L3,000.00.Current price is: L2,100.00.

Përshkrimi:

Intense Protect 50+ është një produkt për kujdesin ndaj diellit me spektër shumë të gjerë. Për herë të parë në historinë e Pierre Fabre, mbrojtja nga fotot shtrihet përtej UVB-UVA në një pjesë të rrezikshme të rrezatimit diellor: dritën blu të dukshme dhe me energji të lartë.

Një produkt për kujdesin ndaj diellit i përshtatshëm për kushtet më intensive të dritës së diellit, si dhe për lëkurën më të cenueshme*. Tekstura e tij hibride e lejon atë të përthithet në lëkurë në 3 sekonda**, siguron hidratim intensiv për 8 orë*** dhe veprim kundër tharjes. Nuanca e saj nudo ofron një përfundim transparent, të padukshëm, pa vija të bardha, edhe në tonet e errëta të lëkurës. Është ekstra rezistent ndaj ujit dhe rezistent ndaj djersës. Intense Protect 50+ është i përshtatshëm për bebe nga gjashtë muajsh, fëmijë, gra shtatzëna, persona me tatuazhe dhe lëkurë shumë të hapur. Formula e saj ofron tolerancë shumë të lartë ndaj lëkurës dhe syve. Me vetëm katër filtra dielli**** dhe pa silikon, formula e tij është më miqësore me mjedisin. Filtrat e tij diellorë janë testuar nga një laborator i pavarur* i cili ka demonstruar mungesën e ndikimit në një specie koralesh, një specie fitoplanktoni dhe një specie zooplanktoni, organizma kyç në mjedisin detar.

Përfitimet:

• Fotombrojtja: me spektër ultra të gjerë.

I padukshëm për një përfundim transparent.

Ultra-rezistent ndaj ujit.• Rezistent ndaj djersës

I formuluar për të minimizuar ndikimin në mjedis

Tolerancë shumë e lartë, formulë e butë.

Përdorimi:

Përpara ekspozimit në diell, aplikojeni në fytyrë dhe/ose trup (për shembull, 2 shtrydhje të vogla të produktit në parakrah). Riaplikoni shpesh për të ruajtur mbrojtjen, veçanërisht pas djersitjes, notit ose tharjes me peshqir.

Përbërja:

Uji Termal Burimi Avene (avene Aqua). C12-15 Benzoat Alkil. Trigliceridi Kapril/kaprik. Karbonat Dicaprilil. Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate. Glicerina. Etilheksil Triazon. Fenilen Bis-Difeniltriazina. Uji (aqua). Bis-Etilheksiloksifenol Metoksifenil Triazina. Cetil Fosfati I Kaliumit. Alkool Stearil. Vp/kopolimeri I Eikosenit. Acidi Benzoik. Glikoli Kapril. Gliceri Behenate. Glicerili Dibehenat. Glicerili Stearat. Peg-100 Stearate. Poliakrilat-13. Polisobuten. Polisorbat 20. Ppg-1-Peg-9 Lauril Glikol Eter. Kuq 33 (ci 17200). Isostearat Sorbitan. Tokoferoli. Tokoferili Glukozid. Tribehenin. Xanthan Gum

Spf

Vellimi

50 ml

Tipi i lekures

Normale

Formulimi

Krem

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.