Avene Hydrance Optimale Legere

Informacion për produktin

Produkti: Emulsion hidratues për lekure mikse dhe me yndyre.
Veprimi: Hidraton,zbut e qetëson lëkuren.
Perdorimi: Nje lyerje ne mëngjes.
Tipi i lekures: E kombinuar.me yndyre.
Mosha: Te rritur.
Formulimi: Emulsion.
Paketimi : Kuti x 40 ml.
Marka: Avene.

Original price was: L3,000.00.Current price is: L2,400.00.

Përshkrimi:

Hidratues i lehtë siguron hidratim afatgjatë dhe ndihmon në parandalimin e avullimit të ujit nga lëkura. Butësia dhe shkëlqimi janë rikthyer dhe linjat e imta të dehidrimit janë minimizuar.

Përfitimet:

  • Parandalon:

    Ndihmon në parandalimin e avullimit të ujit nga lëkura

  • Qeteson:

    Zbut shtrëngimin dhe parehatinë e zakonshme me lëkurën e dehidratuar

Përdorimi:

Aplikojeni në mëngjes dhe në mbrëmje pas pastrimit. AM PM

Përbërësit kryesorë:

COHEDERM:

Trio lipidike e patentuar që ndihmon në rivendosjen e barrierës kohezive dhe parandalimin e humbjes së ujit

MIKROSFERAT ME RRITJE TË HIDRATIMIT:

Kapni dhe ruani ujin e burimit termal Avène për hidratim të çliruar me kohë

UJI TERMAK I BURIMIT AVENE:

E treguar klinikisht nga 150 studime për të qetësuar, zbutur dhe qetësuar lëkurën

Përbëresit:

Uji termik i pranverës, glicerina, propilen glikol dicaprylate/dicaprate, alkoole C14-22, dimethicone, stearate izocetil stearoyl, trietilhexanoin, 1,2-heksanediol, polimetil metacrilat, cetil fosfat, acriume acrylates/c10-30-heksanediol , C12-20 ALKIL GLUKOZID, PAROMË, HIDROETIL AKRILAT/SODIUM AKRILOILDIMETIL TAURAT KOPOLIMER, FITOSTEROLË, POLISORBAT 60, ÇAMAMZAKËS Sklerociumi SWARQD, SODIUM, SODIUM, SW.

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.