Avène Fluid SPF 30+

Informacion për produktin

Produkti: Krem Dielli
Veprimi: hidratues/ushqyes, mbrojtje
Perdorimi:Aplikohet ne lekure para ekspozimit ne diell
Tipi i lekures: i ndjeshëm/jotolerant, normale/kombinuar
Mosha: të rritur
Formulimi:  locion
Paketimi: 50 ml
Niveli i mbrojtjes: SPF i lartë 30
Marka: Avene.

L2,100.00

Pershkrimi:

Ky krem ​​kundër diellit me SPF 30 lë një fund të thatë në lëkurë dhe mat, falë Monolaurin, një përbërës aktiv që kontribuon në rregullimin e sekretimit të sebumit. Ky lëng diellor me mbrojtje të lartë përmban një kombinim ekskluziv filtrash, sistemin e mbrojtjes Sunsitive®, të zhvilluar nga kërkimi i Pierre Fabre:

– Një sistem filtri i patentuar për mbrojtje foto-stabile, me spektër të gjerë UVB-UVA.

– Provitamina E (Pre-tokoferil), një antioksidant, për mbrojtje të zgjatur të qelizave kundër stresit oksidativ.

– Uji Termal Avène, i njohur për vetitë e tij qetësuese, zbutëse dhe zbutëse.

Përfitimet

• ANTIOKSIDANT: Provitamina E (Pre-tokoferil), një antioksidant, për mbrojtje të zgjatur të qelizave kundër stresit oksidativ.

• EFEKTI I PREKJES TË THATË: falë pluhurave absorbuese që përmban produkti.

• I papërshkueshëm nga uji

Përdorimi:

Para ekspozimit në diell, aplikoni 1 gisht të produktit në fytyrë dhe qafë. Riaplikoni shpesh për të ruajtur mbrojtjen, veçanërisht pas djersitjes, notit ose fshirjes me peshqir.

Përbëresit:

UJI TERMAK BURIMI AVENE (AVENE AQUA). C12-15 BENZOAT ALKIL. CETEARYL ISONONANOATE. DIISOPROPIL ADIPATE. ISODECIL NEOPENTANOATE. METILENI BIS-BENZOTRIAZOLIL TETRAMETILBUTYLFENOL [NANO]. UJI (AQUA). OKTENILSUKINAT NISESETE ALUMINI. BIS-ETILHEKSILOKSIFENOL METOKSIFENIL TRIAZINA. DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE. BUTILI METOKSIDIBENZOILMETANI. CETIL FOSFATI I KALIUMIT. C10-18 TRIGLICERIDE. SILIKA [NANO]. AKRILATE/C10-30 ALKIL AKRILAT KROSPOLIMER. ACIDI BENZOIK. TRIGLICERIDI KAPRIL/KAPRIK. GLIKOLI KAPRIL. DECIL GLUKOZID. DISODIUM EDTA. AROMË (PARFUM). GLICERI BEHENATE. GLICERILI DIBEHENAT. GLICERILI LAURAT. PROPILENE GLIKOLI. HIDROKSIDI I NADIUMIT. TOKOFERILI GLUKOZID. TRIBEHENIN. XANTHAN GUM. GLUKONAT ZINK

Produkte në ofertë

Avène Fluid SPF 30+