Avene Cleanance Solaire SPF 50

Informacion për produktin

Produkti:  Krem mbrojtës nga dielli.
Veprimi: Hidraton,zbut e qetëson lëkuren.
Perdorimi: Aplikojeni ne fytyre dhe ne qafe para ekspozimit ne diell.
Tipi i lekures: e yndyrshme/akneike.
Niveli i mbrojtjes: spektri i larte +50/akneike.
Mosha: Te rritur dhe femije.
Formulimi: Krem.
Paketimi: 50 ml.
Marka: Avene.

L2,250.00

Përshkrimi:

Cleanance Solaire SPF 50+ ofron mbrojtje nga dielli me spektër ultra të gjerë. Ky krem ​​dielli është ideal për mbrojtjen e lëkurës së yndyrshme me defekte në baza ditore. Me Monolaurin, një përbërës aktiv që zvogëlon sebo-reduktimin, ai redukton dukshëm njollat ​​dhe ndihmon në parandalimin e shfaqjes së shenjave për shkak të ekspozimit në diell. Cleanance Solaire 50+ lë një fund të padukshëm, jo ​​të shndritshëm në lëkurë kur aplikohet dhe është një bazë e shkëlqyer për make-up-in e përditshëm. Formula është gjithashtu rezistente ndaj ujit.

Ky produkt i ri i kujdesit ndaj diellit përfshin TriAsorB™, një filtër i ri dielli me spektër ultra të gjerë që mbron nga rrezet UV dhe më gjerë me mbrojtje nga drita blu HEV që plaket lëkurën, deri në 450 nm.
Një sistem filtri shumë i sigurt, ai gjithashtu ndihmon për të garantuar respekt më të madh për biodiversitetin detar. Testet e shumta në kushte eksperimentale kanë vërtetuar, ndër të tjera, se nuk është toksik për tre lloje kryesore të biodiversitetit detar: koralet, fitoplanktonet dhe zooplanktoni***.
Shishja e saj e re e projektuar ekologjike është më e lehtë në plastikë, e riciklueshme dhe përmban 64% plastikë të ricikluar (duke përjashtuar kapakun), dhe për këtë arsye është plotësisht në përputhje me qasjen e arsyetuar dhe etike të Pierre Fabre Dermo-Cosmetics.

Përfitimet:

• FOTOPROTEKTIVE: UVB-UVA fotostabile dhe filtra të dritës blu që luftojnë efektet e dëmshme të rrezeve të diellit. -89% dëmtim i qelizave të shkaktuar nga rrezatimi diellor*.

• ANTIOKSIDANT: Ndihmon në mbrojtjen e qelizave nga radikalet e lira**.

• JO FILM I BARDHË: Për një çehre natyrale dhe mbrojtje të padukshme çdo ditë. Përdoreni si krem ​​dite.

• SEBOREGULATOR: Ndihmon në reduktimin e puçrrave në lëkurën e prirur ndaj akneve.

• FORMULARI për të kufizuar ndikimin e tij në ekosistemet detare

Përdorimi:
Para ekspozimit në diell, aplikoni produktin sa një gisht në fytyrë dhe qafë. Riaplikoni shpesh për të ruajtur mbrojtjen, veçanërisht pas djersitjes, notit ose tharjes me peshqir.
Përberesit:
AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). C12-15 ALKYL BENZOATE. DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE. ETHYLHEXYL TRIAZONE. ORYZA SATIVA (RICE) STARCH (ORYZA SATIVA STARCH). PHENYLENE BIS-DIPHENYLTRIAZINE. WATER (AQUA). GLYCERIN. BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE. POTASSIUM CETYL PHOSPHATE. GLYCERYL LAURATE. GLYCERYL STEARATE. STEARYL ALCOHOL. TAPIOCA STARCH. VP/EICOSENE COPOLYMER. BENZOIC ACID. CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. CAPRYLYL GLYCOL. FRAGRANCE (PARFUM). GLYCERYL BEHENATE. GLYCERYL DIBEHENATE. PPG-1-PEG-9 LAURYL GLYCOL ETHER. RED 33 (CI 17200). TOCOPHERYL GLUCOSIDE. TRIBEHENIN. XANTHAN GUM. ZINC GLUCONATE

Produkte në ofertë