Avene Cleanance Gel Nettoyant

Informacion per produktin

Produkti:Xhel pastrues
Veprimi:Pastrim ditor, sebum i tepërt, shkëlqim i tepërt, papastërti, lëkurë të prirur ndaj akneve;
Perdorimi: mëngjes dhe/ose mbrëmje
Tipi i lekures:e yndyrshme/akneike
Mosha:femra, të rritur
Formulimi: xhel
Paketimi: 200 ml.
Marka: Avene

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.

Përshkrimi:

Xhel pastrues Avène Cleanance është një pastrues i butë i formuluar posaçërisht për kujdesin e përditshëm të lëkurës së yndyrshme dhe të prirur ndaj akneve. Me ujin e burimeve termale Avène, ky xhel ndihmon në hidratimin dhe zbutjen e lëkurës. Dhe me zink glukonat ky xhel gjithashtu ndihmon në mat dhe pastrimin e lëkurës. Por përbërësi i tij yll është Comedoklastin™. Duke reduktuar ndjeshëm prodhimin e sebumit, Comedoclastin™ jo ​​vetëm që mund të reduktojë dukshëm sebumin e tepërt dhe të shkëlqejë, por edhe të kufizojë shfaqjen e njollave. Pra, me një formulë unike, është në gjendje të pastrojë dhe pastrojë lëkurën, jo vetëm duke hequr papastërtitë, por edhe duke ndihmuar në rregullimin e prodhimit të sebumit. Prandaj, është ideale për të ndihmuar në neutralizimin e shkëlqimit të tepërt në lëkurën e yndyrshme dhe të prirur ndaj akneve. Duke formuar një shkumë të këndshme, ky xhel respekton gjithashtu lëkurën e ndjeshme dhe është në gjendje të pastrojë butësisht lëkurën pa e tharë atë.
Në përgjithësi, ai pastron, pastron dhe qetëson lëkurën duke ndihmuar në matifikimin e ngjyrës dhe kufizimin e shfaqjes së njollave. 95.9% e përdoruesve e ndjenë lëkurën menjëherë të pastër nga papastërtitë dhe 85.7% e përdoruesve deklaruan se lëkura u mat menjëherë.
Përbërësit kryesorë:
  • 60.3% Uji Termal i Burimit Avène ka një përbërje unike dhe të pasur. Ka aftësinë që jo vetëm të qetësojë, por edhe të hidratojë dhe zbusë lëkurën e brishtë dhe të ndjeshme;
  • 0.7% Comedoclastin™ ndihmon në rregullimin e prodhimit të sebumit dhe kufizimin e shfaqjes së njollave;
  • Glukonati i zinkut ka veti antibakteriale dhe rregulluese të sebumit duke ndihmuar në mat dhe pastrimin e lëkurës

Përdorimi:

Aplikoni xhelin pastrues Avène Cleanance në mëngjes dhe/ose në mbrëmje në lëkurë të lagur. Masazhoni produktin për të krijuar shkumë dhe pastroni butësisht lëkurën. Shpëlajeni tërësisht me ujë të vakët.

Përberesit:

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA), WATER (AQUA), ZINC COCETH SULFATE, LAURYL BETAINE, DECYL GLUCOSIDE, CETEARETH-60 MYRISTYL GLYCOL, PEG-7 GLYCERYL COCOATE, POLYSORBATE 20, CITRIC ACID, FRAGRANCE (PARFUM), GREEN 5 (CI 61570), ISOPROPYL ALCOHOL, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, PEG-6, PPG-26-BUTETH-26, SILYBUM MARIANUM FRUIT EXTRACT, SODIUM BENZOATE, SODIUM CHLORIDE, SODIUM HYDROXIDE, TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE, YELLOW 5 (CI 19140), ZINC GLUCONATE.

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.