Avene Cicalfate+ Creme Reparatrice Protectrice

Informacion per produktin

Produkti:Krem restarues
Veprimi:anti-bakterial, mbrojtës, rigjenerues, ristrukturues
Përdorimi:Aplikohet ne fytyrë
Tipi i lekures: E thatë dhe shumë e thatë.
Mosha:bebe, fëmijë, femra, meshkuj, të rritur
Formulimi:krem
Paketimi :  40 ml.
Marka: Avene.

L1,360.00

Përshkrimi:

Krem i pasur, ushqyes, i mbushur me përbërës restaurues postbiotikë, ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga agresorët e jashtëm duke ruajtur hidratimin e duhur për restaurimin optimal të lëkurës. I sigurt për foshnjat, fëmijët dhe të rriturit.

Përdorimi:

Aplikojeni dy herë në ditë në lëkurë të pastër dhe të thatë

Përfitimet:

Qetëson dhe riparon lëkurën e thatë

Cilësi jo ngjitëse, mbrojtëse

Për të gjithë familjen: foshnja, fëmijë dhe të rritur

Përbërja:

Uji termal i burimit Avene (Avene Aqua), triglicerid kaprilik/kaprik, vaj mineral (parafinum liquidum), glicerinë, vaj vegjetal të hidrogjenizuar, oksid zinku, glikol propileni, poligliceril-2 sesquiizostearat, peg-22/dodecolumini, alumini columini, aluminium Filtrati i Fermentit Dolomiae, Arginina, Dylli i bletës (Cera Alba), Sulfati i Bakrit, Stearat Magnezi, Sulfati i Magnezit, Dylli Mikrokristalor (Cera Microcristallina), Trometamina, Sulfati i Zinkut.

Produkte në ofertë