Avène Body Gentle Shower Gel

 

Informacion për produktin

Produkti:Xhel dushi
Veprimi:hidratues/ushqyes, pastrim
Perdorimi:Sa herë që është e nevojshme
Tipi i lekures:sensitive/jotolerant, çdo lloj lëkure
Mosha:Të rritur
Formulimi:Xhel
Paketimi :500 ml
Marka: Avene.
Kategori: ,

L1,600.00

Përshkrimi:

Xhel dushi Avène Body Gentle është hapi i parë në ritualin e kujdesit për trupin: pastroni butësisht lëkurën. Falë bazës së butë pastruese, e përshtatshme edhe për lëkurë të ndjeshme. E pasuruar me një kompleks vajrash qetësues dhe agjentë hidratues bimorë, formula e tij mbështjell të gjithë lëkurën me një vello, duke e lënë atë të lëmuar, të pastër, të rehatshme dhe të butë. Tekstura e tij kristalore kthehet në një shkumë me një aromë relaksuese, për ta shndërruar dushin në një moment mirëqenieje.

Përdorimi:

Aplikoni xhelin e dushit Avène Body Gentle në lëkurë të lagur dhe masazhojeni butësisht. Shpëlajeni me ujë të rrjedhshëm.

Përbërësit:

Avene thermal spring water (avene aqua), water (aqua), sodium laureth sulfate, coco-glucoside, glycerin, peg-7 glyceryl cocoate, polysorbate 20 – inulin, lauryl betaine, glyceryl oleate, ceteareth-60 myristyl glycol, ascorbyl palmitate, butyrospermum parkii (shea) oil (butyrospermum parkii oil), camelina sativa seed oil, carthamus tinctorius (safflower) seed oil (carthamus tinctorius seed oil), citric acid, fragrance (parfum), hydrogenated palm glycerides citrate – lecithin – propanediol, salicylic acid, sodium benzoate, sodium chloride, sodium myristoyl glutamate, tocopherol.

Produkte në ofertë