Avène Body Gentle Scrub

Informacion per produktin

Produkti:Scrub për trupin
Veprimi:eksfolues, hidratues/ushqyes
Perdorimi:Aplikojeni në lekurë të lagur
Tipi i lekures: E thatë dhe shumë e thatë.
Mosha:femra , te rritur
Formulimi: Scrub
Paketimi :  200 ml.
Marka: Avene.

L2,080.00

Përshkrimi

Scrub i butë që eksfolon në mënyrë delikate lëkurën. I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës.

Scrub i butë

Dy madhësi të rruazave të biodegradueshme, jo-gërryes të celulozës dhe dyllit jojoba sigurojnë eksfolim optimal dhe përsosin strukturën e lëkurës. Ushqen, hidraton dhe siguron mbrojtje antioksiduese për lëkurë më të butë dhe më rrezatuese.

-FORTIFIKON

Trio e qëndrueshme me bazë bimore ndihmon në përforcimin e barrierës natyrore të lëkurës

-MBRON

Ofron mbrojtje antioksiduese dhe mbron kundër stresit oksidativ

I mbushur me aromë relaksuese trëndafili, jasemini dhe bergamoti

Përbërësit kryesorë:

-VAJ SHEA:

Ndihmon lëkurën e lëmuar dhe ushqyer

-VAJ KAMELINA:

Ndihmon në rivendosjen e barrierës së lëkurës

-VAJ LULELERE:

Ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga stresi oksidativ dhe rikthen shkëlqimin

-UJI TERMAK I BURIMIT AVENE:

E treguar klinikisht nga 150 studime për të qetësuar, zbutur dhe qetësuar lëkurën

Përdorimi

Scrub i butë

SA SHPESH

Një ose dy herë në javë.

LLOJI I LEKURES

Të gjitha llojet e lëkurës

ZGJAT

90 ditë

Aplikojeni në lëkurë të lagur. Masazhojeni butësisht më pas shpëlajeni tërësisht. Përdoreni një ose dy herë në javë, në varësi të llojit të lëkurës.

Përbërësit

Uji i pranverës termale Avene (Avene Aqua), Laureth Sulfate, Uji (Aqua), Acetate Celulozë, Glicerinë, Oleth-10, Glucoside Decyl, Tocopheryl Acetate, Acrilates/C10-30 Alkyl Acrilate Crosspolymer, Ascorbyl Palmitate, Poryrospermum Parkii (Shea) VAJI (VAJI I FARËS BUTYROSPERMUM PARKII), VAJI I FARËS CAMELINA SATIVA, GLIKOLI CAPRYLYL, VAJI I FARËVE CARTHAMUS TINCTORIUS (SAFLOWER) (VAJI I FARËVE CARTHAMUS TINCTORIUS), ACIDI I CITRIKUT, COCO-PARYGROUMLES, COCO-PARYGROUMLY, COCO-PARYGROUMLY, COCO-GLUDLY, ESTET, LAURIL BETAINE, LECITIN, PEG-30 DIPOLIHIDROXYSTEARATE, KUQ 30 (CI 73360), BENZOAT SODIUM, KLORID SODIUM, HIDROXID SODIUM, TALK, TOKOFEROL-6,

Produkte në ofertë